Kuruçay'dan Zehir Zemberek Açıklamalar

Uşak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Muhterem Kuruçay, parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kuruçay'dan Zehir Zemberek Açıklamalar

Uşak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Muhterem Kuruçay, parti binasında bir basın açıklaması gerçekleştirdi.

10 Kasım 2016 Perşembe 17:30
Kuruçay'dan Zehir Zemberek Açıklamalar
Basın açıklamasında Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik'in FETÖ/PDY mensuplarını üniversite içerisinde yuvalandırdığını ve bunun çok sayıda örneğinin bulunduğunu öne sürdü.

işte o basın açıklaması;

Uşak Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Muhterem Kuruçay yaptığı açıklamadaGeçtiğimiz günlerde Uşak Üniversitesi Rektörü Sait Çelik'e 16 soru sorduğu basın açıklamasını işaret eden İl Başkanı Kuruçay, FETÖ/PDY ilişkisine yönelik Rektör Sait Çelik’e sorulan soruşarın yanıtsız kaldığını aktardı. Milliyetçi Hareket Partisi Uşak İl Başkanı Muhterem Kuruçay, yapılan açıklamanın ardından şahsına yönelik gerçeği yansıtmayan bilgilerle saldırılar yapıldığını eklediği açıklamasında, yerel yayın yapan bir gazetecinin kendisini ve ailesini hedef alan paylaşımlarından dolayı hukuk önünde hesap vereceğini ifade etti.

Yine gazeteci yazar Süleyman Özışık http://www.internethaber.com sitesinde 02 Kasım 2016 tarihinde köşe yazısında Uşak Üniversitesinde neler oluyor diye sormuş? Basın açıklamamıza atıfta bulunmuştur, ardından Uşak Üniversitesindeki FETÖ/PDY yapılanmasının deşifresini yapanlara karşı amansız bir mücadeleye giren ve taşeron olarak kullandığı Uşak.Tv adlı yayın organında yazdığı köşe yazıları ile insanlara tipik bir FETÖ yöntemi olarak her türlü iftira, tehdit, şantaj gibi eylemlerde bulunan, Yrd.Doç.Dr. Ali Galip Baltaoğlu Üniversitedeki FETÖCÜ yapıyı koruma haddini aşarak “haydi savcılar göreve” diyerek adli makamlara kafa tutmuştur.

Afyon Kocatepe Üniversitesinde iken görevinden uzaklaştırılan, kariyerinden uzaklaşarak ticaretle uğraşmaya başladığı, kişileri tehdit eden, töhmet altında bırakan ve ahlaki kurallara yakışmayan ifadeleri ile ruh sağlığının bozuk olduğu bizzat üniversite tarafından basın açıklaması ile bildirilen Ali Galip Baltaoğlu’nun hali hazırda görevlendirme ile çalıştığı Serik Belediyesinde ki halini ve sosyal medyada ki hakkındaki yolsuzluk iddialarını ise gayet iyi biliyoruz.
Ve bunlara tavsiyemiz, kimse kirli kalemleri ile MHP'ye ve mensuplarına dil uzatamaz, haddi ve hakkı değildir.

Fetöcüleri koruyup kollayanlara son çağrımız; Korku’nun Ecele Faydası YOK. Cami Duvarı’ndan uzaklaşın. Son çırpınışlarınızı izliyoruz. Komplo teorileri, şizofrenik köşe yazıları, algı haberleri ile asla ve asla kampüste batacak olan fetö gemisini yüzdüremeyeceksiniz.

ÜNİVERSİTEDEKİ FETÖ/PDYCİLER İLE KRİPTO FETÖCÜLERİN ORTAKLAŞA TERTİPLERİNE ASLA İMKAN VERMEYECEĞİZ.


Açıklamasını devam eden Kuruçay, hepinizin malumu 15 Temmuz Türkiye’ye yönelik işgal hareketiydi. Ancak Milletimiz geleceğini, ülkesini ve devletini kurtardı. Akabinde kamu kurumlarında temizlik süreci başlamış ancak tüm Türkiye’de ve Uşak ilimizde de görüldüğü üzere başta Uşak Belediyesi ve Sağlık Kurumlarında gerçek fetöcülerden ziyade muhalif görülen farklı görüş mensuplarına yönelik açığa alınmaların yaşandığı “At İzinin İt izine” karıştığı bir süreci yaşadık.

Bilge liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, dün yaptığı TBMM grup konuşmasında; Bir cami vaizinin kurduğu çetenin üniversiteler içerisinde yuvalandığına, Türkiye bütün kurum ve kuruluşlarıyla felç olduğuna bizzat değinmiştir.

Bu melun yapı ile mücadelede Üniversiteler ne yaptı, diye sorarsak koskoca bir hiç! Demek yerinde olur. Maalesef hakim durum budur.

Uşak Üniversitesinde ise idarenin "FETÖ İLE MÜCADELE EDENLERLE MÜCADELE ETTİĞİNİ" üniversitedeki FETÖ/PDY unsurlarını koruyucu ve kollayıcı bir tutum almaya başladığı anlaşılmaktadır.

Uşak Üniversitesi Rektör’ü Sait Çelik’ten Fetö ile mücadelede bir samimiyet beklemek doğru olmayacağı gibi burada “mensup, irtibatlı, iltisaklı” kavramlarının tartışılmasına gerek olmadığına bildirmiştim. Şimdi somut ve maddi veri ve örnekler ışığında bu kavramları ortaya koyacağım şeklindeki açıklamalarını sürdürerek;

1- Rektör Sait Çelik 2012 yılında Ömer Yeşil (Firari Fetö Sanığı) ve örgütün Uşak İl Sorumlusu ile birlikte Pensilvanya’ya giderek FETÖ canisini ziyaret etmiştir. Hayır ben gitmedim diyorsa gelsin beni mahkemeye versin, pasaportunu kamuoyuna göstersin. Ancak bu duruma ne cevap verebilir, nede pasaportunu gösterebilir. Pensilvanya ziyareti ise basında yer almıştır. Burada kendisine soruyoruz? Bir bilim adamı olarak orada işiniz ne? Orada ne gibi talimatlar aldınız? bu ziyaretin masraflarını kim karşıladı, örneğin; uçak biletlerini kendi aldıysa ispat edebilir mi?

Firari sanık Ömer Yeşil sık sık üniversiteyi ziyaret etmiş, rektörle irtibatlı biridir. Fetö imamlarından biri olan Ömer Yeşil bilindiği üzere OHAL kapsamında kapatılan Üniversite Cami Yaşatma Derneği Başkanlığı ve Kimse Yok mu Derneği Uşak Şube Başkanlığını yapmıştır. Hatırlanacağı üzere Rektörün sık sık görüştüğü Firari Ömer Yeşil’in bilgisayarlarında müstehcen içerikler ele geçirilmiştir.
Muhtemelen de devletimizin ilgili birimlerinde Rektörün fetö imamlarıyla olan fotoğrafları da vardır.

2- OHAL kapsamında kapatılan ÜFTADE okulunun mezun derneği açılışı; (11 Ocak 2014)Burada FETÖ tutuklusu işadamı Ali Yıldırım ve Uşak’ta Fethullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yapılan operasyonlar kapsamında hakkında yakalama kararı çıkarılan ve İzmir’de havalimanında yurtdışına kaçmak isterken yakalanarak gözaltına alınan hali hazırda tutuklu örgütün üst düzey imamlarından olduğu öne sürülen Ahmet Akdoğan ile birlikte.

3- 11 Ocak 2014 tarihinde Uşak’ta kurulan Üftade Mezunları Deneği (ÜMED) törenle açılmış, Törene Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Çelik, Uşak OSB Başkanı Ali Yıldırım, Üftade Eğitim Kurumları yöneticileri, dernek üyeleri katılmış (buradakilerin kimler olduğu hususundaki takdiri emniyet ve adli makamlara bırakıyorum) ve Rektör buradaki konuşmasında “Uşak Vizyon Akademi, iyi niyetle başlamış ve sürdürülebilirliği olan bir irtibat bürosu. Gençlerimiz ve üniversite öğrencilerimizin irtibat noktası olacak." şeklinde konuşmuştur.
Kaynak; http://www.memurlar.net/haber/447667/4- Fetöcü Kuruluş Vizyon Akademi'de rektör langır oynarken5- Rektörün açılışını yaptığı Vizyoz Akademi'deki toplantı salonu6- Üst düzey imam Ahmet Akdoğan, Tutuklu Fetö sanığı Ali Yıldırım ve Rektör7- Atandıktan sonra FETÖCÜ kuruluşların aktivitelerinde devamlı görünen Rektör Sait Çelik Uşak İmamı olarak anılan Mustafa Ali Gökbudak, OSB Başkan Yardımcısı ve şu anda tutuklu olarak hapiste bulunan Mehmet Sesli, OHAL kapsamında kapatılan Uşak ART televizyonu sahibi Mesut Keskin, Uşak Dernekler Masası Müdürü tutuklu Hüseyin Sayan, Fetö sanığı Altan Buğdaylıgil, Uşak.Tv sahibi Kazım Şen gibi isimlerle katıldığı Fetöcü Gökkuşağı Egitim Kurumlarının Şubat 2012 tarihinde düzenlediği o meşhur Tanzanya gezisine katılmış ve Dar es Salaam da bulunan Fetö okulu Feza Egitim kurumlarını ziyaret etmişti. Burada görsel resim vermeye gerek yok google’ye Sait Çelik Tanzanya yazıldığında rektörün ve Kazım Şen’in ananaslı safari fotoğraflarına ulaşılabilir.8- 21 Mart 2014- Uşak Üniversitesi Üniversiteler Arası Diyalog Topluluğu tarafından “Genç Girişimcilerin İş Dünyasına Hazırlanmasında Global Bakış” adlı konferansa "MİT ve bürokrasi imamı" yardımcısı tutuklu HAZIM SESLİ konuşmacı olarak katılıyor ve plaket veriliyor.

9- Azerbaycan'daki Özel Kafkas Üniversitesi Rektörü Sahmet Saniç'in, öğrencileri konferans salonuna toplayıp dev ekranda Fethullah Gülen canisinin bedduası izlettirip, "amin" demeleri için baskı yaptığı, karşı çıkanları ise okuldan atmakla tehdit ettiği iddia edilmiş ve bu konu basında yer almıştı.

Kapatılan bu Fetöcü üniversite ile Uşak Üniversitesi ikili işbirliği yapıyor, ortak protokol yapıyor. 15 Temmuzdan sonra uşak üniversitesi web sayfasında protokol yapılan üniversiteler listesinden bu üniversitenin adı çıkarılıyor. İşte protokol belgesi ve bir hatırlatmada bulunuyoruz Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’ın YÖK tarafından açığa alınma nedenleri açıklanmış. Buna göre Prof. Dr. Attar, FETÖ/PDY ile bağlantılı bazı yurt dışı üniversiteler ile yurtlarda ikili iş birliği anlaşması imzalaması bir gerekçe gösterilmiştir. Bu gerekçe ise FETÖ kapsamında bir delil olmuştur. Ekte sunulan protokol ise somut bir delildir. Hukukta eşitlik ilkesi vardır, adalet birgün tecelli eder.

10-Rektör Sait Çelik’in 15 Ağustos 2013 Tarihine kadar Rektör Yardımcılığını yapan Prof.Dr. Salih Çelebioğlu KHK ile ihraç edilmiştir.11- Şubat 2014 tarihinde Rektör Yardımcısı olan Prof. Dr. Alaattin Aktaş KHK kapsamında ihraç edilmiştir ve tutukludur.12- Rektör Sait Çelik atanır atanmaz ilk icraatı "MİT ve bürokrasi imamı" yardımcısı tutuklu sanığı Hazım Sesli’nin danışmanlığını yapan Doç.Dr. Mehmet Emin Yüksekkaya’yı kendisine danışman atamıştır.
Bununla da yetinmemiş aynı şahısı Fetö için önemli olan TEKNOPARK koordinatörlüğüne atamıştır.

Tutuklu sanık Mehmet Emin Yüksekkaya, FETÖ/PDY yapılanmasının üniversite sorumlusudur. Bu bir iddia değil gerçektir.

Gerek yerel gerek ulusal basında Uşak Üniversitesinde ki FETÖ/PDY haberleri sık sık yer almıştır. İşte bunlar bir bütün olarak değerlendirildiğinde; Basın açıklamamda ki “mensup, irtibatlı, iltisaklı” kavramlarının tartışmasına ise sanırım girmeye gerek yoktur” dememdeki gaye açıktır. Yukarıda ki örnekler bile yeter.

Ayrıca Uşak Üniversitesinde FETÖ bağlantılı projelere ilişkin burada bir açıklama yapmayacağım elimdeki bilgi ve belgeleri Savcılık Makamına bizzat teslim edeceğim.

Burada Uşak Üniversitesindeki FETÖ/PDY bağlantısına bir örnek daha veriyorum. Uşak Üniversitesi Girişimcilik Akademisinde Doç.Dr. Mustafa Hotamışlı’ya görev verilmiştir. Peki kim bu akademisyen? Afyonkarahisar Emniyet İmamıdır ve tutukludur.

FETÖ/PDY konusunda Rektörün görevini ihmal ettiğine dair ise somut bir delil sunuyorum:
Uşak Üniversitesinde Ziraat Fakültesinin kurucu dekanlığını yapan, 15 Temmuz’dan sonra Mimarlık Fakültesine Dekanlığına atanan Prof.Dr. Ercüment Osman Sarıhan Hatay Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı ile göz altına alınmış, 8-9 günlük gözaltı süreci yaşamış ve ayağının tozuyla gelerek senato, yönetim toplantılarına katılmış ve halen dekanlık görevine devam etmektedir.

Burada Dekan’a masuniyet karinesi kapsamında bir ithamda bulunmuyoruz. Ama Rektöre soruyoruz. 1998 yılında annesi kapatılan bir okulda çalıştığı için veya gariban memurun bank asya hesabı var diye açığa almayı biliyorsun da aynı hukuku neden bu dekana uygulamıyorsun. İşte korumacılığa bir örnek ve sayın basın mensupları bu dekan aynı zamanda üniversite FETÖ/PDY komisyon araştırma soruşturma komisyon üyesi. Geçmiş basın açıklamamızda Üniversite soruşturma komisyonuna kendi davasına bakan kadılarla dolu dememizdeki sebep budur. Başka örnekleri de vardır.

Sonuç olarak, şu durumu da ayrıca gözlemliyoruz. Uşak’ta Fetö ile mücadele yapıyormuş gibi görünen siyasetçiler garip bir haller içerisindeler. İbadet-ticaret-siyaset üçgeni içerisinde onların bu garip hallerini anlıyoruz ve diyoruz ki; gelin samimi mücadele edin, 15 Temmuz sonrası meydanlarda birkaç defa görünüp, sosyal paylaşım sitelerinde fotoğraf paylaşmakla mücadele olmaz, bu milleti kandıramazsınız. Vebal altındasınız.

Ortalıkta gürültü ve çığırtkanlık yapıp, perde arkasında Uşak’ta mücadele eden bürokratların, savcıların, emniyet mensuplarının ayağını kaydırma operasyonlarına kimse yeltenmesin.
Bunu sadece ben söylemiyorum AKP’nin samimi vekilleri bile basında, televizyonlarda bas bas bağırıyorlar “çekin elinizi savcılardan, polislerden” diye. Şehrimizde de bu tür hadislerin yaşanmamasını tercih ederiz. Ve asla müsaade etmeyeceğiz. FETÖ/PDY mücadelesinde en başarılı il Uşak’tır. Kimse Bürokratlarımızı, Savcılarımızı, Emniyet Mensuplarını karalamaya yada acaba nasıl yapayım da tayin listesine koyayım çabasında olmasın ve aynı zamanda kimse Fetö ile iştigalli olanlara referans olmasın.

SONUÇ OLARAK;
FETÖ/PDY ve her türlü illagal unsurlara, terör örgütlerine karşı Milliyetçi HarEket Partisinin tavrı tutumu açık ve nettir. MHP Uşak İl Başkanı olarak bu durumlara karşı kayıtsız, ilgisiz kalmam mümkün değildir.

Kuşkusuz bu tezgahın faillerinden kanunlar önünde ve kamuoyu huzurunda mutlaka hesap sorulacaktır...Aynı zamanda bu açıklamalarım bir suç duyurusudur. diyen Uşak MHP İl Başkanı Muhterem Kuruçay basın toplantısını bu sözlerle sonlandırdı.
Son Güncelleme: 11.11.2016 17:12
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Takip 2017-05-09 18:43:41

muhterem kUrucay.! zaman herseyin ilacidir.