Gizlilik Politikası

www.usakhaber.com internet sitesi misafirlerinin sahip olduğu kullanıcı veri ve bilgilerin güvenliği oldukça önemli bir noktadır. İnternet sitesi gizlilik politikası konulu bu metin internet sitesinin veri güvenliği ile alakalı şekilde misafir kullanıcı kişilerin bilgilenmesi üzerine yazılmıştır.

Kullanıcı Bilgilerinin Kayıt Altına Alınması ve Güvenliği

İnternet sitesine giren kişilere (MİSAFİR KULLANICI) ait özel verilerden hiç biri kaydedilmemektedir. Misafir kullanıcıların internet sayfası kullanım şekline ilişkin detaylar sadece anonim bir şekilde internet sitesi dolaşım tecrübesini geliştirmek maksadıyla kullanılabilir. İnternet sitesine kayıt olup giriş yapan kişilere (KULLANICI) ait bilgiler ve her türlü veri bu kişilerin kendi inisiyatiflerine göre sunulacak hizmet için kayıt altına alınabilir.

KULLANICI’nın internet sitesi sistemine kayıt gerçekleştirirken paylaştığı bilgilerin korunması ve güvenliği www.usakhaber.com un yükümlülüğü altındadır. İnternet sitesi siteminde kaydı bulunan KULLANICI verileri özel bir yöntemle şifreli hale getirilip kaydedilir ve sorasında ihtimal dahilindeki dolandırıcılık eylemi veya siber saldırı olasılıklarına karşı korunaklı bir halde gizli tutulmaktadır.

KULLANICI internet sitesi sistemine hesap açarken hesaba dair bilgi ve giriş şifreleri kullanıcıya özel olup herhangi başka biri veya kurumla paylaşılamaz. Sadece KULLANICI tarafından bilinen giriş bilgileri ve şifresinin güvenliğinden yalnızca KULLANICI sorumlu olacaktır.

Kullanıcı Bilgi ve Verilerinin Kullanılması

MİSAFİR KULLANICI ve KULLANICI internet sitesi sistemindeki kullanımlarındaki bilgileri ve verileri geliştirme ve sistemin daha iyi hale gelmesi amaçları ile öncü veriler şeklinde kullanılması mümkündür.

Buna ek olarak internet sitesi kullanımındaki veriler; sistemin geliştirilmesinde istatistik bilgi temini bakımından genel veri şeklinde kayıt altına alınarak kişisellik gizliliği göz önünde bulundurularak farklı kişi ya da kurumlara verilebilir.

İnternet sitesine kayıt yapılıp üye olma aşamasında paylaşımı yapılan kullanıma dair tercihler ve internet sitesindeki içerik ve paylaşımlardan yararlanma kolaylığı konusunda dikkate alınabilir. İnternet sitesinde kullanıcıların yapacağı terciler daha dinamik bir kullanım ve kişiye özel içeriklerin sunulması açısından önemlidir.

Kullanıcı Veri ve Bilgilerinin Paylaşılması

KULLANICI internet sitesine üye olma aşamasında oluşturduğu giriş adı gibi bilgiler yalnızca internet sitesi yorumlarında ve paylaşımlarında bütün diğer kullanıcılara açık olarak bulunur.

www.usakhaber.com MİSAFİR KULLANICI ya da KULLANICI’nın internet sitesindeki yasal işlemlere neden olabilecek eylemlerinde resmi mercilerin talepleri sonrasında nasıl paylaşımlarda bulunabileceği haklarını saklı tutmaktadır.

Her türlü, değerlendirme, görüş ve öneri ile şikayetlerinizi info@usakhaber.com mail adresine iletebilirsiniz.