Bu arabalar adeta jet uçaklarla yarışıyor! Dünyanın en hızlı arabalar listesi yayınlandı!

Bu arabalar adeta jet uçaklarla yarışıyor! Dünyanın en hızlı arabalar listesi yayınlandı!
GİRİŞ

Süper hızlı otomobiller gelişen otomotiv teknolojileriyle birçok kişinin hayallerini süslüyor. Hız, tasarım, teknoloji ve performansı ile göz dolduran araçlar belli oldu. İşte dünyanın en hızlı otomobilleri…

Bu arabalar adeta jet uçaklarla yarışıyor! Dünyanın en hızlı arabalar listesi yayınlandı - Otomotiv sektöründe son yıllarda birçok yenilik yaşanmaya devam ediyor. Bir yandan elektrikli otomobiller ile gelen yenilikler dikkat çekerken, diğer yandan tasarım ve performans yönünden de markaların kendi arasında yarışları devam ediyor.

Adeta fizik kurallarına meydan okuyan yeni nesil süper otomobiller görenlerin ağzını adeta açık bırakıyor. 2023 yılında hızıyla öne çıkan dünyanın en hızlı arabaları belli oldu. 550 km+ hıza ulaşan araçlar dikkat çekiyor.

MAKSİMUM HIZI 550 KM’Yİ BULUYOR!

Dünyanın en hızlı otomobilleri arasında maksimum hızı 550 km’ye çıkan Devel Sixteen, hem aerodinamik tasarımı hem de performansı ile adeta jet uçakları ile yarışacak bir hıza ulaşıyor. Eşine az rastlanır bir güç sunan Devel Sixteen, 5007 beygir gücü ve 81mm Quad Turbo 12.3L V16 motor ile otomobil dünyasını hayrete düşürmeyi başarıyor.

0’dan 100’e sadece 1.8 saniyede ulaşan model, maksimum 550 km hız ile dikkat çekiyor. Bu aracın fiyatı ise 1.6 milyon dolar olarak belirlendi. Devel Sixteen kırdığı rekorla dünyanın en hızlı arabaları arasında kendine ilk sırada yer bulmayı başarıyor.

2023 DÜNYANIN EN HIZLI ARABALARI HANGİLERİ?

2023 yılında otomobil piyasalarında birçok yenilik yapıldı. Bu yenilikler ağırlıklı olarak teknoloji ve tasarım arasında olsa da performans konusunda da birçok gelişme yaşandı. Dünyanın en hızlı otomobilleri arasında listenin ilk sırasında Devel Sixteen yer alıyor. İkinci sırada ise o modeli Koenigsegg Jesko Absolut modeli takip ediyor. Üçüncü sırada ise Hennessey Venom F5 modeli yer alıyor.

Donanımhaber’de yer alan bilgilere göre 2023 yılında hızıyla listeleri altüst eden dünyanın en hızlı otomobilleri ise şöyle:

  • Devel Sixteen – 550+ km
  • Koenigsegg Jesko Absolut – 531 km
  • Hennessey Venom F5 – 500+ km
  • Bugatti Bolide – 485+ km
  • Bugatti Chiron Super Sport 300+ - 489 km
  • SSC Tuatara – 474 km

KAYNAK: UŞAK HABER