Bu otomobil dans edebiliyor! Tesla'yı geri bıraktı! BYD süper otomobilinin detaylarını paylaştı!

Bu otomobil dans edebiliyor! Tesla'yı geri bıraktı! BYD süper otomobilinin detaylarını paylaştı!
GİRİŞ

Yeni süper otomobilini tanıtan BYD, otomobil dünyasını şaşırtmaya devam ediyor. Dans edebile aracı muhteşem özellikleriyle dikkat çekti. BYD YanWang U9’ın tanıtımı yapıldı.

Bu otomobil dans edebiliyor! Tesla'yı geri bıraktı! BYD süper otomobilinin detaylarını paylaştı! - Tesla’nın elektrikli otomobil sektöründe en büyük rakiplerinden olan Çin merkezli BYD, dünyanın lider elektrikli otomobil üreticileri arasında yer alıyor. Kısa süre önce ABD’li rakibi Tesla’yı sollayan BYD, Türkiye pazarında da yer almaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz günlerde yeni süper otomobili olan YangWang U9’un tanıtımını gerçekleştiren BYD, dans edebilen süper otomobili ile otomotiv dünyasına farklı bir bakış açısı getirmeyi başarıyor.

BYD SÜPER OTOMOBİLİ YANGWANG U9’U TANITTI!

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticilerinden olan BYD, YangWang U9 modeli ile hem tasarım hem teknoloji hem de performans yönünden rakiplerini âdete solluyor. 1100 beygir gücündeki araç 0’dan 100’e sadece 2 saniyede ulaşıyor.

700 kilometre menzile çıkabilen YangWang U9, dünyanın ilk akıllı hidrolik gövde kontrol sistemini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca araç daha önce hiçbir otomobilde görülmeyen çok ilginç bir özelliğe de ima attı.

3 TEKER ÜZERİNDE DE GİDEBİLİYOR!

Daha önce hiçbir otomobilde görülmeyen ilginç özelliklere sahip olan YangWang U9, dans edebiliyor ve bir tavşan gibi zıplayabiliyor. Üstelik üç tekerlek üzerinde de gidebiliyor. Sağa sola, aşağı yukarı hareket ettiği görülen tanıtım videosunda aracın dans ederek sahneye gelmesi büyük ilgi çekti.

DiSus adı verilen bir süspansiyon sistemi ile aracın kendisini birkaç santim yukarı çıkarabildiği aktarılıyor. Bu sistem 1970’li yıllarda Citroen GS gibi bazı araçlarda olsa da BYD farklı bir bakış getiriyor.

BYD YANGWANG U9 ÖZELLİKLERİ VE FİYATI

1100 HP (808 kW) motor gücüne sahip araç, sabit mıknatıslı senkron moto, 4 motor sayısı, 250 km/s hız ve 1680 Nm tork sunuyor. Fiyatı ise 1 milyon Çin Yuanı yani 145 bin dolardan satışa çıkması bekleniyor.

KAYNAK: UŞAK HABER