Instagram Hikayelere Gizlice Nasıl Bakılır?

Instagram Hikayelere Gizlice Nasıl Bakılır?
GİRİŞ

Atılmış Instagram hikayelerine gizli bir biçimde bakabilmenin birkaç farklı yolu vardır.

Bunlardan ilki, İnstagram hikayesine bakılmadan önce internet bağlantısının kesilmesidir. İnternet bağlantısının kesilmesinden sonra izlenen hikayede isim görülmez. Bununla beraber, bazı uygulamaların kullanılması sayesinde de izlenen instagram hikayelerinde izleyen kişinin ismi görülmez. Bu uygulamalar üzerinden İnstagrama giriş yapılması ile de isim görülmeden hikaye izlenebilir.

Bir Kişinin Instagram Hikayesini Gizlediğini Nasıl Anlarız?

İnstagram hikayelerinin gizlenip gizlenmediğini ancak hikayelerini gizlendiği düşünülen hesaba farklı bir Instagram profili üzerinden bakılması ile öğrenilebilir. Farklı bir profilden hesaba bakıldığı zaman eğer hikayeler görünüyorsa, ilgili profilin sahibi o kişiye hikayelerini gizlemiştir. Ancak hikayelerin gizlenip gizlenmediğini öğrenmenin farklı bir yolu mevcut değildir.

Instagramda Açık Hesabın Hikayesine Gizli Bakılır Mı?

Instagram üzerinden bir profilin hikayesine gizli olarak bakılmak isteniyorsa, o hesabın mutlaka açık olması gereklidir. Gizli olan hesapların instagram hikayelerine gizli olarak bakılması mümkün değildir. Ancak hesap gizliliği olmayan profillerin paylaşmış oldukları hikayelere gizli olarak bakılması mümkündür.

Instagram Hikayeye Bakınca Bildirim Gider Mi?

Instagram hikayelerinin izlenmesinden sonra hesap sahiplerine bildirim ya da mesaj gitmez. Ancak Instagram hesabının sahibi, kendi profilinde paylaşmış olduğu hikayeleri kimlerin izlediğini görebilir.

Instagram Kısıtlama Yapınca Ne Olur?

Instagram üzerinde hesap kısıtlaması yapılmasının ardından, kısıtlanmış olan hesap, kişilerin ilgili hesabı ana sayfalarında görmemeleri için uyguladıkları bir yöntemdir. Bir hesap kısıtlandıktan sonra, ilgili olan kişi kısıtlandığı için kendini kısıtlamış olan kişinin fotoğraflarına yorum yapamaz, fotoğraf veya gönderilerini beğenemez ve herhangi bir kimse ile paylaşamaz.

Instagram Hikaye Gizleme Nasıl Yapılır?

Instagram hikayelerinin birilerinden gizlenmesi için yapılması gerekenler şöyle sıralanmıştır:

  • Instagram'a giriş yapılır.
  • Daha sonra “Ayarlar'a ve “Hikaye Ayarları'na giriş yapılır.
  • Çıkan sayfada “Gizle” sekmesine tıklanır. Bunun ardından da Instagram hikayesini görmüş olan kişiye gizlenir. Gizleme işleminden sonra bu kişi, bir daha hikayeleri göremez.

Bununla beraber, eğer son 24 saat içinde bir hikaye paylaşılmışsa ve hikayenin gizlenmek istendiği kişi de bu hikayeyi görmüşse, kişi adının üzerine basılı tutularak hikaye gizleme gerçekleştirilebilir.

KAYNAK: UŞAK HABER