Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?

Instagram Keşfete Nasıl Düşülür?
GİRİŞ

Instagram uygulamasında keşfete düşmek isteyen kullanıcıların yapması gereken ilk işlem takipçi sayısını yükseltmektir.

Yüksek takipçi sayısı Instagram keşfet uygulamasına çıkmanın ilk aşamasıdır. Takipçiler sayesinde paylaşılan içerik kısa süre içerisinde yüksek görüntülenmelere neden olmakta ve bu da Instagram algoritması tarafından olumlu şekilde algılanmaktadır.

Keşfet kısmına düşen hesapların tanınır olma ihtimalleri diğer hesaplardan çok daha yüksektir. Bu nedenle hesaplar zaman içerisinde influecer olarak kullanılabilmekte ve Instagram’dan kazanç sağlanabilmektedir.

Instagram'da Paylaşım Zamanının Ayarlanması

Sosyal medya uygulamasında post zamanlaması bazı araştırmalara konu olmuştur. Paylaşılan postlar ile ilgili yapılan araştırmada sabah 7 ile 9 saatleri arası, öğle 11 ile 14 saatleri arası ve akşam da 17 ile 19 saatleri arasında paylaşım yapmanın verimli olacağı saptanmıştır.

Yukarda yer alan saatlerin her biri için mantıklı açıklamalar vardır. Sabah işe giden insanlar bu uygulamaya bakmakta, akşam işten çıkan kişiler de yine aynı uygulamada zaman geçirmektedir.

Paylaşımların içerik ve kalitesi son derece önemlidir. Doğru içeriklerin doğru şekilde paylaşılabilmesi için Instagram’da popüler hale gelen hesaplar incelenebilmektedir.

Hesabın kişisel olarak değil de işletme hesabı olarak kullanımı takipçilerin aktif olma saatlerinin görüntülenebilmesini sağlayacaktır.

Postların Kayıt Edilmesi

Instagram postlarının kaydedilmesi bireylerin popüler olması için izlenmesi gereken bir yoldur. Instagram keşfet alanı daha çok dikkat çeken ve kaydedilen insanların farklı kullanıcılara ulaşması için çalışmalar yapmaktadır. Bu alanda fazla kaydedilen insanlar daha sonra bakılma oranı yüksek olacağı için yer alacaktır.

Postların kaydedilme oranlarının artması için port kalitesi artırılabilmektedir. Ek olarak postlarda yazı kullanmak ve faydalı olmak da kaydedilmeyi sağlayacaktır.

Etiketlerin Instagram Postlarında Kullanımı

Etiketlerin postlara uygulanması keşfet alanının seveceği bir durumdur. Etiketlerin açıklama kısmına değil yorum kısmına yazılması gerekmektedir. Daha önce denenen ve başarılı bir sonuç veren bu yöntem sayesinde Instagram keşfet alanına çıkmak daha kolay bir hal alacaktır. Bunun nedeni açıklama yazılacak etiketlerin Instagram tarafından spam sayılabilmesidir.

Yorumlarda etiket yazılır iken 3 adet ile 5 adet arasında sınırlı tutulması gerekmektedir.

KAYNAK: