Instagram Reels Taslak Nerede?

Instagram Reels Taslak Nerede?
GİRİŞ

Instagram’dan çekilmiş reels taslaklarına ulaşabilmek için kişilerin şu adımları izlemeleri gereklidir.

  • Intagrama giriş yapılır.
  • Daha sonra Reels seçeneği seçilir.
  • Reels videolarının arasında taslak seçeneği seçilir.

Bu kısımdan tüm Intstagram reels taslakları dizili olarak görülebilir.

Instagram Taslaklar Neden Görünmüyor?

Instagram üzerindeki taslakların görünmeme sebeplerinden biri, çekilmiş olan reels videolarının kaydedilmemesidir. Kişiler eğer çekmiş oldukları reels videolarını taslak olarak kaydetmemişlerse, videolar herhangi bir şekilde görünmez. Bunun dışında tüm reels videoları taslak olarak Instagram uygulaması üzerinde kaydedilir.

Reels Taslak Silme Nasıl Yapılır?

Taslak olarak kaydedilmiş taslakların silinebilinmesi için öncelikle Intstagram reels taslaklarına girilmesi gereklidir. Daha sonra “Taslakları Yönet” seçeneği seçilir. Burada seçilen taslakların silinebilinmesi için bir seçenek mevcuttur. Bu seçeneğin seçilmesi ile beraber kolay ve hızlı bir şekilde Instagram üzerinden kaydedilmiş tüm reels video taslakları silinebilir.

Instagram Taslak Kaydetme Nasıl Yapılır?

Intagram’da taslakların kaydedilebilinmesi veya bir fotoğraf ya da videonun taslak olarak kaydedilebilinmesi için o video ya da fotoğrafların instagram uygulaması üzerinden çekilmesi gereklidir. Kişiler gönderileri kaydederken, kaydetmeyi istedikleri yeri seçme hakkına sahiplerdir. Burada telefon hafızasının değil taslaklar bölümünün seçilmesi gereklidir. Böylece çekilen video ve fotoğraflar hızlı bir şekilde taslaklara kaydolur.

Reels Taslakları Kimler Görebilir?

Instagram üzerinde bulunan reels video taslakları, yalnızca hesap sahipleri tarafından görülebilir. Kişiler, kendilerinin çekmiş oldukları taslakları sadece kendileri görebilirler. Başkaları ile hesaplarını paylaşmadıkları sürece veya taslak olarak kaydedilmiş olan gönderileri başkaları ile paylaşmadıkları sürece herhangi bir şekilde taslaklarını kimse göremez.

Hikaye Taslakları Nerededir?

Instagramda hikaye olarak çekilmiş video ve fotoğraflar eğer taslak olarak kaydedilmişse, bunlara hikaye ayarları üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlanabilinmesi mümkündür. Kişiler, Instagram’da hikaye kamerasını açmalarından sonra, hikaye ayarlarına girerek bugüne dek kaydetmiş oldukları taslakları görebilirler. Ancak taslakların Instagram üzerinde durma süresi maksimum 30 gündür. Kişiler hikayelere ya da kaydetmiş oldukları Intstagram reels taslaklarını en fazla 30 gün içinde görüntüleyebilirler. Daha sonra farklı bir yere kaydedilmezse otomatik olarak silinir.

KAYNAK: