iOS Ayarlama Asistanı Nerede?

iOS Ayarlama Asistanı Nerede?
GİRİŞ

İOS ayarlama asistanının yeri İOS cihazlarda bulunur. Android cihazlar için geçerli bir durum değildir.

Cihazınızda yer alan ana ekranda bulunan veya uygulama arşivinde yer alan ayarlar kısmına giriş yapabilirsiniz. Herhangi bir terim aramak için aşağı kaydırma yaparak arama kısmı ortaya çıkacaktır. Arama kısmına değiştirmek istediğiniz terimin adını girmelisiniz. Herhangi bir veri transferi yapmanız halinde ayarlama yardımcısına giriş yapabilirsiniz. Veri transferi işlemi için İOS ayarlama asistanı kullanılır. İOS ayarlama asistanı ile verilerinizi başka bir cihaza aktarırken size yapılacak adımları gösterir ve işlemlerinizi kolaylaştırır. Ayarlama asistanına giriş yapabilmek için öncelikle uygulamalar kısmına giriş yapın. Ardından veri taşı alanına tıklayın. Veri taşıma işleminde ayarlama asistanı ortaya çıkar.

Android Cihazdaki Veriler İOS Cihaza Nasıl Aktarılır?

Android cihazdaki verileri İOS cihaza aktarma işlemi için öncelikle Android cihazınıza "iOS'a Taşı" uygulamasını yükleyiniz. Android cihazda bulunan verileri iOS cihaza aktarmak için yapılması gerekenler:

 • Öncelikle iOS cihazınızda uygulamalar kısmına girin. Ardından veriler alanına tıklayarak daha sonra çıkan ekranda "Android'deki verileri taşı" yazısına tıklayın.
 • Android cihazınıza giriş yaparak indirdiğiniz "iOS'a Taşı" uygulamasına giriş yapın. Sürdür yazısına tıklayın ve çıkan hüküm ve koşulları okuyunuz işlemi devam ettirmek için kabul edin.
 • iOS cihazınızda Android'e Taşı kısmına tıkladıktan sonra çıkan ekranda sürdür alanına tıklayın. Daha sonra kodun gelmesini bekleyiniz.
 • iOS cihaza kod gelmesi halinde gelen kodu Android cihazınıza girin.
 • iOS cihaz sizin için bir Wifi ağı oluşturur. Android cihazınızda bu ağa bağlanmak için bağlan yazısına tıklayın.
 • Android cihazınıza girerek aktarmak istediğiniz kısımları seçin.
 • iOS cihazınıza aktarmak istediğiniz verileri seçtikten sonra Android cihazınıza girerek bitti seçeneğine tıklayın.

Tüm verilerin aktarıldığını kontrol etmeyi unutmayın. iOS ayarlama asistanı ile Android cihazınızda yer alan verileri iOS cihazınıza aktarabilirsiniz.

iOS Cihazdaki Verileri Yeni Bir iOS Cihaza Aktarma İşlemi Nasıl Yapılır?

iOS verilerini yeni iOS cihazına aktarma için öncelikle yeni cihazın kurulumunun yapılması gereklidir. Aynı zamanda önceki iOS cihazın verilerinin yedeklenmesi gereklidir. iOS cihaza veri aktarmak için yapmanız gerekenler:

 • İlk önce yeni cihazınızı kurarak başlamalısınız. Cihazın güç düğmesine basın. Cihaz böylelikle açılmış olur. İlk kısımda ülke, dil ve saat gibi özellikleri girin.
 • Cihazınızı etkinleştirebilmek için internete bağlanın.
 • İnternete bağlanma işleminden sonra cihaz için face ID veya touch ID kilit ekranını ayarlayabilirsiniz.
 • Yeni iOS cihazını kurma işleminden sonra eski cihazda iCloud uygulamasında verilerinizi yedekleyin.
 • Ardından uygulamalar ve verileri aktarma kısmına girin.
 • Bu kısımda istediğiniz seçeneği seçerek devam kısmına tıklayın.
 • Devam seçeneğine tıkladıktan sonra veri aktarma işlemini yapabilirsiniz.

Tüm bu adımların eksiksiz şekilde uygulanması halinde veri aktarımı yapılır.

iOS Veri Aktarma İşlemi Ne Kadar Sürer?

iOS veri aktarma işleminin süresi aktarılan veriye göre değişmektedir. iOS ayarlama asistanı ile verilerinizi seçerek aktarabilirsiniz. Ancak aktarma işlemi aktardığınız öğelerin durumuna göre değişmektedir. Verilerin dosya boyutu büyükse aktarma işlemi fazla zaman alabilir. Genellikle aktarma işlemi 30 dakika zaman almaktadır.

KAYNAK: UŞAK HABER