Whatsapp Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenirim?

Whatsapp Profilime Kim Baktı Nasıl Öğrenirim?
GİRİŞ

Whatsapp profiline bakan kişileri öğrenebilmek için uygulama kullanmadan izlenebilecek herhangi bir yol bulunmaz.

Whatsapp profiline bakan kişileri öğrenebilmek için App Store ya da Play Store üzerinden bu işlemi yapabilmek için kullanılan uygulamaların indirilmesi gereklidir.

Whatsapp Profilime Kimlerin Baktığını Hangi Uygulamalarla Öğrenebilirim?

Whatsapp profiline bakanları gösteren uygulamalar, güncel olarak şöyle sıralanmıştır:

  • Whatsapp Plus
  • Wrevealer
  • Who Viewed My Whatsapp Profile

Bu 3 uygulama, günümüzde pek çok kişi tarafından kullanılır. Ancak bu uygulamaların telefonlara indirilebilinmesi için birçok iznin verilmiş olması gereklidir. Bu nedenle de güvenlikleri için net bir şeyin söylenmesi zordur. Bu uygulamaları indiren kişiler, telefonlarına bu uygulamaları kullanabilmek için birçok koşulu kabul etmelilerdir. Bu nedenle de eğer veri paylaşımını kabul ediyorlarsa uygulamaları telefonlarında kullanmaya başlayabilirler.

Whatsapp Profil Resmi Kimler Görebilir?

Whatsapp profil fotoğrafını görebilecek olan kişiler, Whatsapp uygulama ayarlarına göre şöyle sıralanmıştır:

  • Herkes: Kişilerinde rehberinde olan ya da olmayan herkes, eğer kişilerin telefon numarasında sahiplerse Whatsapp profil fotoğraflarını görebilirler.
  • Sadece Kişilerim: Yalnızca kişilerin rehberlerinde kayıtlı olan kişiler profil fotoğraflarını görebilir. Eğer kişiler, herhangi bir telefon numarasını kaydetmezlerse, karşılarında olan kişi fotoğraflarını göremez.
  • Hiç Kimse: Kişilerin telefon numaralarına sahip olan ya da olmayan, kişilerin rehberinde kayıtlı olan ya da olmayan kimsenin kişilerin profil fotoğraflarını göremedikleri ayardır.

Whatsapp kullanıcıları, bu ayarlardan hangisini talep ediyorlarsa kullanabilirler. Ayrıca buna ek olarak, kişiler kendileri bu ayarı değiştirmedikleri sürece kimse ayar üzerinde değişiklik yapamaz.

Whatsapp Engelleyen Kişinin Profil Resmi Görünür Mü?

Whatsapp üzerinden engellenilmesi durumunda kişilerin profillerini engelleyen kişilerin profil resimleri herhangi bir şekilde görülmez. Engelleme durumundan sonra, profil resmi ile beraber kişilerin çevirimiçi olma durumları, durum güncellemeleri ve diğer hareketleri de herhangi bir şekilde görülemez.

Whatsapp Profil Resmi Neden Kaybolur?

Whatsapp profil resminin ortadan kalkma sebeplerinden biri, karşı tarafından kişilerin numarasını silmesi olabilir. Bununla beraber, kişiler profil resimlerini kaldırmış olabilirler. Whatsapp profil resminin görünmemesinin en büyük nedeni ise kişilerin engellenmiş olması olabilir.

KAYNAK: