Whatsapp Web Nasıl Açılır?

Whatsapp Web Nasıl Açılır?
GİRİŞ

Whatsapp Web kullanımı için öncelikle İnternet tarayıcıları üzerinden Whatsapp Web uygulamasına girilmesi gereklidir.

Daha sonra, telefonda yer alan Whatsapp uygulamasına girilmesi gereklidir. Uygulamanın ayarlar kısmında yer alan “Bağlı Cihazlar” ayarının seçilmesi gereklidir. Bu ayarın seçilmesinden sonra, “cihaza bağla” seçeneğinin seçilmesi gereklidir. Daha sonra bilgisayar ekranında çıkan QR kodun telefon ekranına okutulması gereklidir. Bu sayede kolay ve hızlı bir şekilde Whatsapp Web kullanılmaya başlanabilir.

Whatsapp Web'in Açık Olduğunu Nasıl Anlarız?

Whatsapp Web uygulamasının açık olup olmadığı, telefon üzerinden kontrol edilebilir. Ayarlar seçeneğinde yer alan “Bağlı cihazlar” ayarının seçilmesinden sonra kişilerin web uygulamalarının açık olduğu cihazlar sıralanır. Bu sıralamada eğer herhangi bir cihazda “Aktif” yazısı bulunuyorsa, bu cihazda kişilerin Whatsapp hesaplarının açık olduğu anlamına gelir.

Whatsapp Web Neden Açılmaz?

Whatsapp Web’in açılmama sebeplerinden biri ekranda açılmış olan QR kodun telefon tarafından tam algılanmamış olmasından kaynaklanabilir. Bununla beraber, telefon ya da bilgisayarda internetin olmaması Whatsapp Web uygulamasının kullanılmamasına neden olabilir. Bu nedenle de whatsapp eğer web üzerinden kullanılmak isteniyorsa mutlaka internet bağlantısının olması gereklidir.

Whatsapp Hayalet Modu Nasıl Yapılır?

Whatsaap hayalet modunun kullanılabilmesi için şu adımların takip edilmesi gereklidir:

  • WhatsApp uygulaması açılır.
  • Sağ üst köşedeki üç noktaya dokunulur.
  • Ayarlar menüsünü açılır.
  • Görüntüleme başlığı altındaki Tema seçeneğine dokunulur.
  • Açılan pencerede Koyu temayı seçilir.

Whatsapp Açılmıyor Nasıl Açılır?

Whatsapp uygulamasının açılma sorunu mevcutsa, Play Store ya da App Store üzerinden Whatsapp uygulamasına girilmesi ve telefonda uygulamanın olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer bu yerlerde uygulama ile herhangi bir sorun yoksa, telefonun açılıp kapatılması gereklidir. Bazen Whatsapp uygulaması son sürümün kullanılmamasından dolayı açılma hatası verebilir. Bu nedenle eğer App Store ya da Play Store üzerinde Whatsapp için “Güncelle” seçeneği mevcutsa mutlaka uygulamanın güncellenmesi gereklidir. Whatsapp uygulaması telefon üzerinden açılmıyorsa bazı durumlarda Whatsapp Web de kullanılamaz. Bu nedenle telefon üzerinden uygulamanın kullanılır durumda olup olmadığına dikkat edilmesi, bilgisayar üzerinden de girişi kolaylaştırabilir.

KAYNAK: