Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsapp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?
GİRİŞ

Whatsapp üzerinden engellenmiş olduğunu anlamanın farklı birkaç yolu mevcuttur.

  • Engelleyen kişilerin Whatsapp uygulama profilleri görülemez.
  • Mesaj atıldığı zaman engelleyen kişilere mesajlar sadece gönderilir. İletilmez ya da görülemezler.
  • Kişiler eğer Whatsapp’ta engellenmişlerse, kendilerini engelleyen kişileri arayamazlar.
  • Engelleyen kişilerin çevirimiçi ya da son görülme gibi hareketleri görülemez.
  • Engellenen kişiler, kendilerini engellediklerini düşündükleri kişilerin paylaştıkları durum güncellemelerini göremezler.
  • Engellendiği düşünülen kişi, herhangi bir şekilde bir gruba eklenemez.

Whatsapp Engelleyenleri Görme Programı Var Mı?

Whatsapp uygulaması üzerinde kişilerin kendilerini engelleyen kişileri görebildikleri ve öğrenebildikleri bir uygulama güncel olarak yoktur. Herhangi bir uygulamayı kullanmak yerine kişiler diğer durumlardan herhangi birini kullanarak engellenip engellenmediklerini öğrenebilirler.

Whatsappta Engellediğim Kişiye Nasıl Görünürüm?

Whatsapp’ta birini engelledikten sonra karşıda olan kişi tarafından kişilerin profil fotoğrafları görülmemeye başlar. Bununla beraber karşılarında olan kişi herhangi bir şekilde kişileri arayamaz ve kendilerine mesaj gönderemez. Ayrıca kişilerin engellemiş oldukları kişiler, kendilerinin durumlarına da erişim sağlayamazlar.

Whatsappta Beni Engelleyen Kişinin İsmi Görünür Mü?

Whatsapp uygulamasından engellenildiği takdirde karşı tarafın isminin görülmesi de mümkün değildir. Bununla beraber kişiler, Whatsapp’ta engellenmiş oldukları kişilerin profil fotoğrafları ile durumlarını da göremezler. İsmi yeniden görebilmeleri için kişilerin engellerinin kaldırılması gereklidir.

Whatsapp Kullanıcı Adı Kimlere Görünür?

Whatsapp uygulama adının görülebileceği kişiler, hesap sahiplerinin belirlemiş oldukları kişi gruplarıdır. Eğer hesap sahipleri isimlerini sadece rehberlerine kayıtlı olan kişilere görünecek şekilde ayarlamışlarsa, yalnızca telefon numarası kişilerin kendilerinde kayıtlı olan kişiler isimlerini görebilir. Bununla beraber, Whatsapp kullanıcıları isim kısmına gerçek isimlerini yazmak durumunda değillerdir. Noktalama işareti ya da emoji koyarlarsa kişilerin yazmadıkları isimleri kimse tarafından bilinemez.

Last Seen Ne Demek?

Last seen terimi, Whatsapp uygulaması üzerinde yer alan “son görülme” terimini ifade eder. Ayarlar üzerinden yapılan düzenlemeye göre açılabilen ya da kapatılabilen last seen, yalnızca Whatsapp’ta engellenmiş olan kişiler tarafından değil, hesap sahipleri tarafından istemedikleri kişi grupları için görülmeyebilir. Eğer kişiler, kendi son görülmelerini kapatırlarsa başkalarının hareket saatlerini de göremezler.

KAYNAK: