Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
GİRİŞ

Dumanlı göz makyajı yapımı kendiniz için evde yaratabileceğiniz en güzel görünümlerden biridir.

Doğru malzemeleri kullanıp, doğru adımları takip ederek ve bol bol pratik yaparak sizin için en uygun dumanlı göz makyajını yapabilirsiniz.

5 Adımda Dumanlı Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Dumanlı göz makyajını 5 adımda yapmak için takip etmen gereken adımlara geçmeden önce kullanacağın malzemeleri ve far paletini belirlemelisiniz. Renkleri kademeli olarak koyulaştıracağınız bu makyajda renk paleti seçimi önemlidir. Uygulamanız şu 5 adımdan oluşmaktadır:

  • 1.ADIM: Gözünü makyaj temizleme suyuyla temizleyip ardından primer veya makyajını sabitlemek için kullandığın bazı göz kapaklarına uygulamalısınız. Primer veya baz uygulamak yapacağınız göz makyajının kalıcını artıracak ve kullandığınız ürünleri dağıtmanızda kolaylık sağlayacaktır.
  • 2.ADIM: Göz kapağına öncelikle açık renkte bir far uygulamalısınız; örneğin krem rengi, ekru veya beyaz renkte bir far olabilir. Açık renkli far uygulaması sayesinde üzerine süreceğiniz koyu renkli farları dağıtmanız daha kolay olacaktır. Ardından kirpik diplerinize koyu renkli bir göz kalemini uygulayarak eyeliner sürer gibi çizgi çekmeniz gerekmektedir. Sürdüğünüz göz kalemini, ince uçlu fırçayla dağıtmanız gerekmektedir.
  • 3.ADIM: Makyaja başlamadan seçmiş olduğunuz koyu renkli farı kirpik diplerinden başlayarak göz katlanma bölgesinin biraz üstüne kadar her yere uygulamalısınız. Kirpikten kaşa doğru giderken far azalmalı ve yumuşak bir geçiş oluşturmalı.
  • 4.ADIM: Gözünüzün altındaki kirpiklerin dibine de tıpkı üst kirpik diplerine uyguladığınız gibi koyu renk bir göz kalemini eyeliner gibi çizgi halinde uygulamalı ve ardından uygun ince uçlu fırçayla kalemi dağıtmalısınız.
  • 5.ADIM: Kirpiklerinizi oldukça hacimli gösterecek bir maskarayı kirpiklerinize uygulamalısınız. Son olarak daha çarpıcı bir görünüm için göz pınarınıza ışıltı açık renk bir farı az biçimde uygulayarak aydınlık bir görünüm verebilirsiniz.

Dumanlı Göz Makyajı İçin 4 İpucu

Buğulu göz makyajınızın daha çarpıcı görünmesi için 4 önemli ipucuna dikkat edebilirsiniz.

  • Makyajınızın daha da koyu olan odak noktası göz kapağınızın dış kısmı olmalıdır.
  • Göz pınarlarınızı açık renk ve simli bir farla belirginleştirebilirsiniz.
  • Göz kapağınıza yoğun bir çerçeve yapıyormuşçasına farı uygulamalısınız.
  • Gözünüzün içine koyu renk bir kalem uygulayarak dumanlı göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Buğulu Gelin Makyajı

Dumanlı gelin makyajı son yıllarda kadınların düğünlerinde oldukça tercih ettiği bir makyaj türü haline gelmiştir. Beyaz renk gelinliğin sadeliğinin üzerine çarpıcı ve iddialı bir makyaj yapmak istiyorsanız buğulu gelin makyajını tercih edebilirsiniz. Gelin makyajınızı kendiniz yapmak istiyorsanız yukarıda anlattığımız duman göz makyaj yapımı adımlarını takip edebilirsiniz.

KAYNAK: