25 yıllık evlilere müjdeli haber! Meclis kararıyla evlilere 5.500 TL ödeme geliyor

25 yıllık evlilere müjdeli haber! Meclis kararıyla evlilere 5.500 TL ödeme geliyor
KAYNAK:Uşak Haber

Evliliğinde 25 yılı devirenleri sevinçten havaya uçuracak haber geldi. TBMM kararıyla evlilere 5 bin 500 TL nakit ödeme yapılacak. Peki, bu nakit desteğinden hangi evliler yararlanacak?

25 yıllık evlilere müjdeli haber! Meclis kararıyla evlilere 5.500 TL ödeme geliyor - Ev hanımları için yapılan destekler halk arasında büyük ilgi görüyor. Aile ve sosyal yaşamı destekleme yönünde hizmetler gerçekleştiren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir yandan da ev hanımlarının maddi yönden desteklenmesini sağlıyor. Eğitim, sağlık, istihdam gibi alanlarda projeler dikkat çekerken bu kez de ev hanımlarına yönelik destek açıklaması geldi.

Açıklanan son bilgilere göre ev hanımlarına 5 bin 500 TL ödeme yapılacak. Ödeme şartlarında 25 yıllık evli olma şartı öne çıktı. Ödeme kapsamında ücretsiz sağlık hizmeti ve sosyal haklar gibi farklı uygulamalara da yer veriliyor. Evlilerin yüzünü güldüren projede merak edilen detaylar belli oldu. Evlilere sadece 1 kereye mahsus olarak verilecek 5 bin 500 TL destek açıklaması geldi.

evlilik-nikah-dugun-3.jpg

25 YIL EVLİ OLANLARA MADDİ DESTEK

Devletin farklı alanlarda sosyal yardımları devam ederken bir yandan da ev hanımlarına destek açıklaması dikkat çekti. Buna göre 50 yaşının tamamlayan ev hanımları devletten maddi destek alabilecek. Sadece evli olanların yararlanacağı belirtilen ödeme kapsamında başvurular belirtilen süre içinde yapılacak. Yeni destek programı ile ev hanımlarının ekonomik gücünü arttırmak hedefleniyor. Böylelikle toplum içinde maddi güce kavuşan ev hanımlarının yaşam kalitesi artıyor.

evlilik-nikah-dugun-2.jpg

EV HANIMLARINA EMEKLİLİK YOLU

Ev hanımları herhangi bir işyerinde çalışmasa bile emeklilik hakkından yararlanmak için yeni projeler ile destekleniyor. Bu düzenleme kapsamında ev hanımlarına emeklilik şartları kolaylaştırıldı. Son açıklamalara göre ev hanımları, sigorta primlerini tek seferde yatırıp emekli olma imkanı elde edecek.

Düzenlemeden sadece TC vatandaşları yararlanırken emekli olmak isteyene sigorta desteği de sunulacak. Sigorta ve sağlık hizmetlerinden yararlanan ev hanımları böylelikle kendini sosyal güvence altına almanın rahatlığını yaşayacak. Yıllar boyunca ev işlerine emek harcayan ev hanımlarının hakkını gözeten devlet bu sayede ev hanımlarına emekliliğin yolunu açacak.