250 bin TL ödeyen 2023 Haziran'da bu araca sahip olacak! Renault Austral’den lansmana özel fırsat!

250 bin TL ödeyen 2023 Haziran'da bu araca sahip olacak! Renault Austral’den lansmana özel fırsat!
GİRİŞ

Renault’un yeni SUV modeli Austral’ın Türkiye’ye geleceği tarih ve fiyatı belli oldu. Başlangıç fiyatı ve lansmana özel fırsat ise dikkat çekiyor. Renault Austral fiyatı ve lansman detayları…

250 bin TL ödeyen 2023 Haziran'da bu araca sahip olacak! Renault Austral’den lansmana özel fırsat! - Geçtiğimiz yıl Austral isimli yeni bir C – SUV modeliyle piyasada ses getiren Renault, birçok ülkede bu modelini satışa sunsa da Türkiye’ye yeni gelmeye hazırlanıyor. Türkiye satışlarına yönelik detayları paylaşan Gazeteci Emre Özpeynirci, CMF – CD isimli bir platform üzerine inşa edilen otomobilin Türkiye satışlarını Nisan ayı içinde başlayacağını aktardı.

Avrupa’da Yılın Otomobil Ödülü listesinde kendine yer bulan ve büyük ilgi gören aracın Türkiye’de de sevileceği ifade ediliyor. Lansman özel başlangıç satış fiyatı ise dikkatlerden kaçmadı.

2023 YILININ EN SATIN ALMAYA DEĞER ARABASI!

Fransız otomobil devi Renault, C – SUV modeli Austral ile herkesi araç sahibi yapmaya hazırlanıyor. AUTOBEST tarafından 2023 Yılının En Satın Almaya Değer Otomobili olarak seçilen Renault Austral, Avrupa’da Yılın Otomobili Ödülü için de listelerde gösterilmişti.

RENAULT AUSTRAL 250 BİN LİRA İLE ALINABİLECEK!

Renault tarafından 24 Nisan itibariyle Türkiye’de satışa sunulması hedeflenen aracın 250.000 TL kapora yatırılarak alınabileceği ifade ediliyor. Kapora ücretini yatırarak sıraya girecek kişiler arasından ilk 500 kişi, Haziran 2023’te araçlarını satın almaya hak kazanacaklar. Teslim tarihi yaklaştıkça aracın kesin fiyatı da ortaya çıkacak.

RENAULT AUSTRAL FİYATI VE TEKNİK DETAYLARI

Motor seçenekleri arasında üç farklı yapı ile öne çıkan Renault Austral, 200 beygire kadar güç üretimi yapan E – Tech Hybrid motor ile dikkat çekiyor. Öte yandan 130 beygirlik 48 V Mild Hybrid Advanced motoru veya 160 beygire kadar güç üreten 12 V Mild Hybrid motoru da tercih edilebilecek.

Tasarımı ve teknik detayları göz dolduran Renault Austral’ın Türkiye’deki başlangıç fiyatının ise 1 milyon 190 bin TL olması bekleniyor. Opsiyon ve araç donanım seviyesine göre fiyatlar da farklılık gösterecektir. 24 Nisan’da aracın ön sipariş sürecinin başlaması bekleniyor.

KAYNAK: UŞAK HABER