Akaryakıta çifte indirim sonrası iyi haber! Akaryakıt alımında 100 TL destek verilecek! Kamu bankasından duyuruldu!

Akaryakıta çifte indirim sonrası iyi haber! Akaryakıt alımında 100 TL destek verilecek! Kamu bankasından duyuruldu!
GİRİŞ

Otomobil sahiplerine iyi haberler gelmeye devam ediyor. Peş peşe akaryakıt indirimleri sonrasında bir güzel haber de Halkbank’tan geldi. Akaryakıt alımında bu kişilere tam 100 TL gönderilecek!

Akaryakıta çifte indirim sonrası iyi haber! Akaryakıt alımında 100 TL destek verilecek! Kamu bankasından duyuruldu! - Küresel piyasalarda düşüş eğilimi gösteren brent petrol fiyatları sonrasında akaryakıt fiyatlarında yurt içinde de indirim haberleri gelmeye başladı. Son dönemde hem artan kur hem de küresel piyasalarda yaşanan dalgalanmalar nedeniyle akaryakıt fiyatları bir hayli artmıştı.

Uluslararası piyasalarda brent petrol fiyatlarının gerilemesi sonrasında milyonlarca araç sahibi rahat bir nefes aldı. Akaryakıt sektöründe yapılacak harcamalara yönelik sürücülerin 100 TL’ye kadar avantajlı şekilde alışverişlerini yapmaları sağlanacak.

AKARYAKIT FİYATLARINA İNDİRİM GELDİ!

Küresel piyasalarda brent petroldeki gerileme yurt içinde pompa fiyatlarına yansımaya başladı. 21 Nisan’da motorine 0,91 kuruşluk, benzine ise 1 lira 21 kuruşluk indirimin ardından 3 günde ikinci akaryakıt indirimi de duyuruldu. 25 Nisan Salı gününden itibaren motorin fiyatlarında 0,47 kuruşluk bir indirim uygulandı.

Akaryakıt fiyatlarında üst üste gelen indirim sonrasında milyonlarca sürücü çok daha rahat bir nefes aldılar. Öte yandan bankaların akaryakıt harcamalarına özel sunulan kampanyaları sayesinde de akaryakıt alımları çok daha avantajlı hale getiriliyor. Son indirim sonrasında İstanbul’da motorinin litre fiyatı 19,63 TL olurken, benzinin litre fiyatı ise 21,21 TL seviyesinden satışa sunuluyor.

AKARYAKIT HARCAMALARINA 100 TL ÖDEMECEK!

Halkbank tarafından duyurulan yeni kampanya kapsamında akaryakıt sektöründe yapılacak 300 TL ve üzer beşinci harcamaya 100 TL ParafPara ödemesi yapılacak. 1 Nisan – 15 Mayıs 2023 tarihleri arasında ilgili sektörde Paraf ile yurt içinde yapılacak tüm banka POS’larında peşin 300 TL ve üzeri beşinci harcama için 100 TL değerinde ParafPara ödemesi yapılacak.

KAMPANYAYA KATILIM NASIL SAĞLANACAK?

Kampanyaya katılarak akaryakıt harcamalarını daha avantajlı hale getirmek isteyenler için hızlı başvuru seçenekleri sunuluyor. Kampanyaya katılmak için akaryakıt harcamasını yapmadan önce Paraf Mobil uygulamasından kampanyaya ‘’Hemen Katıl’’ butonu üzerinden katılarak ya da YAKIT yazıp 3404’e SMS göndererek katılım sağlanabilmektedir.

KAYNAK: UŞAK HABER