Alman otomobil devi Togg'la yarışacak! İnternetten sıfır km Mercedes alma dönemi başlıyor!

Alman otomobil devi Togg'la yarışacak! İnternetten sıfır km Mercedes alma dönemi başlıyor!
GİRİŞ

Türkiye’de otomobil piyasaları çok hızlı gelişiyor. Yaşanan teknolojik gelişimler de bu süreci hızlandırıyor. Togg’da olduğu gibi Alman otomobil devinden de satış süreciyle ilgili yenilik geldi. İşte ayrıntılar…

Alman otomobil devi Togg'la yarışacak! İnternetten sıfır km Mercedes alma dönemi başlıyor! - Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili Togg, sadece yüzde yüz elektrikli olmasıyla değil, aynı zamanda satış süreci ve araç özelikleriyle de öne çıkıyor. İnternetten araç satışı yapmasıyla sektöre yeni soluk getiren Togg, Alman otomobil devinin de Türkiye’deki satışlarında yeni hamleler yapmasını sağladı.

Mercedes – Benz Türkiye, otomobil satış sisteminde yepyeni bir süreci başlatıyor. Artık tüketicilerin bayilere gitmek zorunda kalmadan internet üzerinden kolayca dilediği aracı satın alması sağlanacak. Türkiye’de Togg’dan sonra bu satış yöntemine geçen ikinci firma olarak dikkat çekiyor.

MERCEDES – BENZ TÜRKİYE YENİ SATIŞ MODELİNİ DUYURDU!

Togg’un satış sürecine resmen balamasının ardından adından Türkiye’de otomobil piyasalarında da yeni bir hareket başladı. Öte yandan piyasaya yeni giriş yapan Tesla’da benzer bir satış yöntemi kullanıyor.

Alman otomobil devi Mercedes – Benz Türkiye ise sadece elektrikli araçlar için değil, tüm modelleri için adeta internetten yemek sipariş eder gibi otomobil sipariş edilmesine imkan tanıyor. ‘’Acenta Modeli’’ uygulamasını hayata geçiren Mercedes – Benz, bayileri ziyaret etme zorunluluğu olmadan sıfır km araç satın alma işlemlerinin yapılmasını sağlıyor.

15 MAYIS’TAN İTİBAREN GEÇERLİ!

İnternetten otomobil sipariş etme dönemi resmen başladı. Sıfır km araç alma sürecini çok daha kolaylaştıracak bir yöntem olan online araba satışı için Togg ve Tesla gibi firmalar öncülük etti. Mercedes – Benz Türkiye ise Acente Modeli ile internetten kolayca sıfır km otomobil satın alımlarının gerçekleştirilmesini sağlayacak.

15 Mayıs’tan itibaren kullanıma sunulan yeni sistem kapsamında Türkiye’de Mercedes – Benz satın almak isteyen kişilerin anında siparişlerini vererek, tıpkı Trendyol, Amazon, Hepsiburada gibi e – ticaret platformlarından sipariş verir gibi araç almaları sağlanacak.

KREDİ SEÇENEKLERİ DE SUNULACAK

Acente Modeli ile Mercedes – Benz internet sitesinden satın almak istediğiniz aracın tüm özelliklerini çevrimiçi olarak görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca özel kredi tekliflerinin görüntülenmesi de sağlanıyor.

KAYNAK: UŞAK HABER