Denizbank KOBİ Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Denizbank KOBİ Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
GİRİŞ

Denizbank’tan alınacak olan KOBİ kredilerine yapılmak istenen başvurular için mutlaka Denizbank şubelerine gidilmesi gereklidir.

Denizbank KOBİ kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler gerçek ya da tüzel kişi olsun fark etmeksizin belirli bazı evrakları bankaya başvuru esnasında teslim etmelilerdir. Ancak bu belgeleri teslim etmelerinden sonra başvuruları tamamlanabilir.

Denizbank Esnaf Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Esnaf kredileri olarak bilinen KOBİ kredilerini Denizbank’tan alabilmek için mutlaka Denizbank şubelerinin ziyaret edilmesi gereklidir. Esnaf kredisi almak isteyen kişilerin kimlikleri ile beraber Denizbank şubelerine başvurmalarından sonra kolaylıkla esnaf kredisi alabilirler.

Ticari Kredi Nasıl Alınır?

Ticari kredilerinin alınabilmesi ve kullanılabilmesi için normal kredilerin alınmasından farklı bir prosedür izlenir. Öncelikle, kredi almak isteyen KOBİ ya da esnaflar, bir bankaya esnaf kredisi almak için başvuru yaparlar. Daha sonra banka, işletmelerin güncel durumunu ve geçmişe yönelik hareketlerini inceleyerek bir kredi teklifi gönderirler. Eğer ilgili işletme bankalar tarafından kendilerine gönderilmiş teklifi kabul ederse, kredi alabilmek için gerekli olan diğer adımlar izlenir. Ancak verilen teklif işletme sahiplerine yeterli gelmezse kendilerine verilen teklifi reddedebilirler.

KOBİ Kredisini Kimler Çekebilir?

KOBİ kredilerini kullanabilecek olan kişiler ve işletmeler şöyle sıralanmıştır:

  • KOBİ statüsünde yer alan işletmeler (Çalışan sayısı 250 altında olan ve yıllık geliri 40 milyon TL’den az ola işletmeler)

Bu koşulu yerine getiren her işletme için Denizbank KOBİ kredisi başvurusu alınır. Ancak işletmelere verilecek olan kredi tutarları, işletmelerin büyüklükleri ile geçmiş dönem kredi ödemelerine göre belirlenir. Bu nedenle de KOBİ’ler tarafından alınan kredilerin mutlaka ödemelerinin düzenli olarak yapılmasına dikkat etmeleri gereklidir.

Esnaf Kredisi Ne Kadar Veriliyor?

Esnafların alabilecekleri kredi tutarları, genellikle bankalara ve işletmelerinin durumlarına göre değişiklik gösterir. Bazı bankalar, esnaf ve KOBİ’ler için maksimum 200.0 TL’ye kadar kredi imkanı sunar. Ancak bazı bankalarda bu limit 1.000.000 TL’ye kadar çıkabilir. KOBİ olarak hizmet veren işletmeler, alacakları krediyi ne için kullanacaklarsa başvuru esnasından ona uygun olan teklifleri değerlendirerek kredilerini alabilirler.

KOBİ Kredileri Kaç Ay Vade İle Alınabilir?

Bankaların verdiği KOBİ kredisi imkanı, her banka ve her tutar için maksimum 24 ay vadeli olarak sağlanabilir. Denizbank KOBİ kredisi başvurusu yapmak isteyen kişiler, alacakları esnaf kredilerini ilk 6 ay geri ödemesiz olarak da kullanabilirler. Ancak almış oldukları bu imkan ile beraber, kredilerinin toplam vadeleri 18 aya düşecektir.

KAYNAK: UŞAK HABER