Dolar kritik seviyeyi aştı! Kenarda dolarınız varsa bunu sakın yapmayın! Dolar 25 TL’yi görebilir!

Dolar kritik seviyeyi aştı! Kenarda dolarınız varsa bunu sakın yapmayın! Dolar 25 TL’yi görebilir!
GİRİŞ

Finans Analisti İslam Memiş’ten piyasalara yönelik yeni tahminler gelmeye başladı. Dolar/TL’nin 19 lirayı aşmasının ardından yatırımcıları uyardı. İslam Memiş’ten kritik dolar tahmini…

Dolar kritik seviyeyi aştı! Kenarda dolarınız varsa bunu sakın yapmayın! Dolar 25 TL’yi görebilir! - Piyasalarda dalgalanmalar yaşanmaya devam ediyor. ABD’nin ardından bankacılık krizinin Avrupa’ya sıçraması altın, döviz ve kripto para piyasalarını da etkiledi. Türkiye’de ise birçok döviz yatırımcısı tarafından doların yeni adresi merak edilmeye başladı.

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından enflasyonla mücadele kapsamında uygulanan politikalar sonrası dolar küreselde de güç kazanmıştı. TL ise mevcut TCMB politikaları nedeniyle yabancı paralar karşısında değer kaybetmeye devam ediyor. Dolarda yeni seviye ise dikkat çekti.

dolar-2.jpg

DOLAR 25 TL’Yİ GÖREBİLİR!

Doların 19 lirayı geçmesinin ardından uzmanlardan yeni dönem için uyarılar gelmeye başladı. Küresel piyasalar bu hafta merkez bankalarından gelecek haberlere odaklanmışken kritik seviyeler takip ediliyor.

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise dolar kuru hakkında yeni bir tahminde bulundu. TL’nin değer kaybı nedeniyle daha hızlı yükselen doların yukarı yönlü hareketine devam etmesini beklediğini söyledi. Ekranlarda 18,90 – 19,05 TL seviyelerinde olan doların, serbest piyasalarda 19,20 ve 19,30 TL seviyesinde olduğuna işaret etti. Orta vadede ise doların 24- 25 lirayı bulabileceğinin altını çizdi.

dolar.jpg

DOLAR VE EURO YÜKSELECEK Mİ?

TL’nin son dönemde yabancı para karşısında yaşadığı ciddi değer kaybı devam ediyor. Bu kapsamda orta vadede 25 lirayı bulabileceğini ifade eden İslam Memiş, euroda da benzer tahminlerde bulundu. Düşüşlerin ise kalıcı olmadığını düşündüğünü söyledi. Bu hafta FED, ECB ve TCMB’den gelecek faiz kararlarının ise piyasalarda belirleyici etkisinin olacağını ifade etti.

dolar-4.jpg

DOLAR/TL NE KADAR OLDU?

21 Mart Salı günü itibariyle haftanın ikinci işlem gününde döviz piyasaları hareketli seyrediyor. Özellikle yarın açıklanacak FED kararı piyasaları etkisi altına almış durumda. Haftanın ikinci işlem gününde dolar/TL günün ikinci yarısında 19,02 TL seviyesinde hareket etmeye devam ediyor. Euro/TL ise 20,46 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Piyasa uzmanı İslam Memiş ise yükselişlerin devam etmesini bekliyor.

KAYNAK: UŞAK HABER