Elektrikli Ford Mustang Türkiye'ye geliyor! Mustang Mach-E fiyatında 4 bin dolarlık indirim

Elektrikli Ford Mustang Türkiye'ye geliyor! Mustang Mach-E fiyatında 4 bin dolarlık indirim
GİRİŞ

Ford’un efsanevi modeli Mustang, elektrikli versiyonuyla da dikkat çekiyor. Yakında Türkiye’ye gelecek elektrikli Mustang Mach – E’nin fiyatında 4 bin dolarlık indirim dikkat çekti!

Elektrikli Ford Mustang Türkiye'ye geliyor! Mustang Mach-E fiyatında 4 bin dolarlık indirim - ABD’li otomobil devi Ford’un en ikonik modellerinden olan Mustang, elektrikli versiyonlarıyla da ilgi görmeye devam ediyor. Elektrikli SUV modeli olan Mustang Mach – E’ye kısa süre önce indirim yaptığını duyuran Ford, fiyatının 4 bin dolar kadar gerilediğini açıklamıştı.

Türkiye’de kısa süre sonra satışa çıkması beklenen Ford Mach – E’nin fiyatına yaklaşık 80 bin TL’yi bulan indirimin yansıyıp yansımayacağı ise merak konusu oldu. Kısa süre içinde ülkemizde de yeni bir modelin satışı gerçekleştirmeye hazırlanan Ford’un söz konusu modeli Türkiye’de ne kadara satışa sunacağı ise merak konusu oldu.

FORD MUSTANG MACH – E TÜRKİYE’YE GELİYOR!

Dünyanın önde gelen ABD’li otomobil üreticisi Ford, çok yakında Türkiye’de yeni bir modelin satışına başlayacak. Uzun bir süre önce piyasaya sürülen Ford Mustang Mach – E, son derece özel bir araç olarak dikkat çekiyor.

Üretim miktarı bir hayli düşük olan bu modelin üretiminde Ford’un vites artırmaya başlayacağı aktarılıyor. Yakında Türkiye’ye gelmesi beklenen otomobilin EPA standartlarında 400 km’ye kadar menzil sunduğu aktarıldı.

FORD’DAN 4 BİN DOLARLIK İNDİRİM DUYURULDU!

Ford’un Mach – E hamlesi sonrasında gelen indirim haberleri dikkat çekmiştir. Söz konusu model için indirim aslında yeni bir gelişme değil. Daha önce de araç fiyatlarında indirime gitmişti. Elektrikli SUV, henüz yılın ilk yarısı bitmeden ikinci defa indirim gördü. Baz modelinin fiyatı 3 bin dolar, dolu versiyonu ise 4 bin dolar indirildi. 80 bin lirayı bulan indirimin Türkiye’de satışa çıkmasının ardından ciddi oranda yansıması beklenmiyor.

FORD MUSTANG MACH – E FİYATI NE KADAR?

Tesla ile ciddi bir rekabete girmeye hazırlanan Ford, elektrikli SUV modeli Mustang Mach – E’nin üretimini yıllık 200 bine çıkarmayı hedefliyor. Pazarı da genişletmek isteyen Ford, Türkiye’de de satışa yakın zamanda başlayacak. Aracın 42 bin 995 dolarlık güncel fiyatı ise dikkat çekiyor.

KAYNAK: UŞAK HABER