Emeklileri tatmin edecek yeni düzenlemeler geliyor! 2023 Temmuz ayı emekli zam tahmini ve refah payı detayı…

Emeklileri tatmin edecek yeni düzenlemeler geliyor! 2023 Temmuz ayı emekli zam tahmini ve refah payı detayı…
GİRİŞ

Emeklilere refah payı, Temmuz zammı ve ikramiye artışları ile ilgili müjdeler peş peşe gelmeye başladı. Yeni torba yasa ile detaylar netlik kazanacak. İşte emekli zammında merak edilenler…

Emeklileri tatmin edecek yeni düzenlemeler geliyor! 2023 Temmuz ayı emekli zam tahmini ve refah payı detayı - Seçimler öncesinde emeklilere müjdeler gelmeye başladı. En düşük emekli maaşını 7.500 TL’ye çıkarılmasının ardından yeni haberler de geldi. Öte yandan Temmuz ayında yapılacak memur, emekli ve asgari ücret zammına ilişkin de oranlar merak ediliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, kısa süre önce yaptığı bir açıklamada ise emekli maaşı ve asgari ücrete yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki milyonlarca emeklinin gözü kulağı ise Temmuz ayında yapılacak zamlara çevrilmiş durumda.

EMEKLİLERE YENİ DÜZENLEMELER YOLDA!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu tarafından kabul edilerek yasalaşan yeni torba yasa ile en düşük emekli maaşları 7.500 TL’ye çıkarıldı. Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri ise 2.000 TL’ye yükseltildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından ayrıca yeni döneme ilişkin detaylar da paylaşıldı. Kısa süre önce TRT’de katıldığı bir programda emeklileri tatmin edecek düzenlemeler gerçekleştireceklerini aktardı.

EMEKLİLERE REFAH PAYI VERİLECEK!

Emeklilere refah payı hakkında da detaylar ortaya çıktı. 6 milyon emeklinin yakından takip ettiği refah payı ile ilgili detaylar araştırılmaya devam ediyor. Bu kapsamda 7.500 TL’nin üzerinde maaş alan emeklilere refah payı ödemeleri yapılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’den de emekliye refah payı ile ilgili çalışma yaptıkları açıklanmıştı. Bu sayede emeklinin enflasyon karşısında korunması hedefleniyor. Temmuz ayında ayrıca emekli maaşlarına da zam yapılacak.

2023 TEMMUZ AYI EMEKLİ MAAŞ ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 3 Mayıs’ta Nisan ayı enflasyonunun da açıklanmasının ardından emekli ve memurlara yapılacak zam oranları netlik kazanacak. Son 2 verinin kalacağı emekli maaş zammına yönelik tahminler de ortaya çıktı. Merkez Bankası enflasyon tahminine göre emeklilere refah payı ile beraber yüzde 30 – 35 oranında bir zam gelmesi bekleniyor. Seçim öncesinde emeklilere yönelik yeni çalışmalar da gündemde.

KAYNAK: UŞAK HABER