Herkesi Togg sahibi yapacak kredinin detayları belli oldu! 15 bin TL taksitle Togg fırsatı

Herkesi Togg sahibi yapacak kredinin detayları belli oldu! 15 bin TL taksitle Togg fırsatı
GİRİŞ

Türkiye’nin yerli elektrikli otomobili Togg’a ilişkin verilecek kredinin detayları ortaya çıktı. Togg T10X satın almak isteyenler için uygun oranlarla kredinin kamu bankasından verilmesi bekleniyor.

Herkesi Togg sahibi yapacak kredinin detayları belli oldu! 15 bin TL taksitle Togg fırsatı - Togg T10X modelini satın almak isteyenler için uygun kredi seçenekleri yeniden gündeme geldi. Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otomobili Togg T10X’in ilk teslimatlarının yapılmasının ardından vatandaşlar da Togg sahibi olmak için en uygun yöntemleri araştırmaya başladılar.

Ortaya çıkan yeni iddialara göre Togg T10X modeli için bir kamu bankası tarafından uygun finansman sağlanacak. Normalden daha yüksek vadede kredi sağlanması hedefleniyor.

TOGG KREDİSİNDE YENİ DETAYLAR ORTAYA ÇIKTI!

Togg’un kısa süre önce ön sipariş sürecini tamamlamasının ardından Togg T10X ile ilgili kredi detayları da araştırılmaya başladı. 950 bin liradan başlayan fiyatıyla beklentileri karşılamayan Togg için kredi seçenekleri de gündeme gelmişti.

Yakında resmi açıklamanın gelmesi beklenen Togg kredisi için kamu bankası üzerinden işlem yapılabilecek. İddialara göre 300.000 TL’ye kadar kredi 24 ay vade ve yüzde 1,36 faiz oranları ile kullandırılacağı ifade ediliyor. Normal taşıt kredilerine göre Togg kredisinin bazı avantajlara da sahip olabileceği yönünde beklentiler devam ediyor.

TOGG KREDİ KAMPANYASI HESAPLAMASI!

Togg ve ilgili kamu bankası arasında yapılan anlaşmaya göre, firma tarafından pazarlanacak, Türkiye’nin tamamen yerli elektrikli otomobili olan Togg için finansman sağlanacak. Taşı kredisi kampanyası kapsamında 1.000 TL ve 300.000 TL arasında kredi kullandırılması hedefleniyor. Maksimum 24 ay vadenin yer aldığı örnek ödeme tablosunda ise hayat sigortası ile kredi kullanılması halinde yüzde 1,41 yerine yüzde 1,36 faiz uygulanacak. Gazeteci Emre Özpeynirci tarafından paylaşılan haber ile Togg kredisinden ilk detaylar ortaya çıkmış oldu.

KAYNAK: UŞAK HABER