İslam Memiş'in altın yorumu şaşırttı! Gram altında 1.500 TL hedefi için tarih verdi

İslam Memiş'in altın yorumu şaşırttı! Gram altında 1.500 TL hedefi için tarih verdi
KAYNAK:Uşak Haber

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın fiyatında 1.500 TL hedefini bir kez daha vurguladı. Yatırımcıları heyecanlandıran altın fiyatlarındaki yükseliş ne zaman gelecek?

İslam Memiş altın yorumu şaşırttı! Gram altında 1.500 TL hedefi için tarih verdi - Küresel piyasalarda yaşanan gelişmeler altın yatırımcısı tarafından da yakından takip ediliyor. ABD’de bankacılık krizi yaşanırken altın fiyatları son 1 buçuk ayın zirvesine çıktı. Ons altın desteğinden faydalanan gram altın ise dolar/TL yatay olsa bile yükselişini sürdürdü. Gram altın fiyatında 1.167 liralı seviyeler geçilirken yatırımcıların gözü bir sonraki hedefe çevrildi.

ABD Merkez Bankası FED Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları küresel piyasaları hareketlendirdi. 22 Mart’ta açıklanacak faiz kararı öncesinde ons altın fiyatındaki hızlı yükseliş dikkat çekti. Toplantıda 50 baz puanlık faiz artışı veya hiç faiz artışı yapılmaması gibi söylentiler piyasada fiyatlanmaya başladı. Bu süreçte ons altın fiyatındaki yükseliş gram altın yatırımcısının yüzünü güldürmeye yetti.

altin4.jpg

GRAM ALTINDA YÜKSELİŞ DEVAM EDECEK Mİ?

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altın yatırımcısına önemli uyarılarda bulundu. Altın piyasasındaki son durumu değerlendiren başarılı analist, ses getiren tahminlerine bir yenisini daha ekledi. Son dönemde gram altın satın almak için son bir düşüş gelebileceğini söyleyen İslam Memiş, ons altındaki hareketlilik sonrası tahminlerini yeniledi.

Enflasyonda düşüş trendinin devam etmesini bekleyen altın uzmanı, önden yüklemeli agresif faiz artışının istendiği gibi sonuç vermeyeceğini kaydetti. Altın yatırımının destek bulmaya devam edeceğini vurgulayan ünlü analist orta ve uzun vadede hedeflerini açıkladı. Yatırımcıların yakından takip ettiği İslam Memiş’e göre ons altın fiyatı 2 bin ila 2 bin 250 dolar seviyelerine yükselme ihtimali taşıyor.

altin11.jpg

GRAM ALTIN 1500 TL OLACAK

Küresel piyasalardaki gelişmeleri değerlendiren uzman isim, ons altındaki toparlanmanın hız kazanmasını bekliyor. Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, gram altında kısa vadede 1.100 TL ile 1.150 TL seviyelerinin destek olduğunu söyledi. Ancak ons altındaki güçlü yükseliş sinyaline dikkat çeken ünlü analist yaz aylarında büyük yükseliş beklentisini açıkladı. İslam Memiş’e göre gram altın fiyatı haziran ayında 1500 TL olacak.