İslam Memiş bu sefer ne altın dedi ne dolar! Bunu alan parasını 20’ye katlayacak

İslam Memiş bu sefer ne altın dedi ne dolar! Bunu alan parasını 20’ye katlayacak
GİRİŞ

Piyasa uzmanı İslam Memiş yatırımcılara son uyarısını yaptı. Küresel piyasalarda son durumu değerlendiren İslam Memiş, “Paramı neye yatırayım?” diyenlere 20 kat kazanç formülü verdi…

İslam Memiş bu sefer ne altın dedi ne dolar! Bunu alan parasını 20’ye katlayacak - Yatırımcılar altın ve dolar fiyatlarını yakından takip ediyor. Uzun bir süredir yatay hareketini sürdüren dolar/TL paritesinde seçime kadar bir hareket olmayacak gibi gözüküyor. Güncel piyasa koşullarını değerlendiren para ve altın piyasası uzmanı İslam Memiş önemli açıklamalar yaptı.

Yeni dönemde altın veya dolar gibi yatırım araçları yerine farklı alternatifleri öne çıkaran İslam Memiş’in son uyarısı dikkat çekti. “Paramı nereye yatırayım? Altın mı alayım?” diyenler için önemli bir tavsiyede bulunan İslam Memiş yine yatırımcıların gündemindeki isim oldu. Döviz kurlarındaki yatay seyir devam ederken yatırımcılar son dönemde Borsa İstanbul ve kripto para piyasasını tercih ediyor.

altin12.jpg

İSLAM MEMİŞ’TEN PİYASA YORUMU

ABD Merkezi Bankası FED’in faiz kararıyla birlikte küresel piyasalardaki risk iştahı yeniden düştü. Ons altın fiyatındaki gerileme yüzünden iç piyasada gram altın ve çeyrek altın fiyatları da düştü. Altın yatırımcısı beklentilerin uzağında kalan piyasayla ilgili son gelişmeleri merak ediyor. Döviz kurlarında seçime kadar önemli bir hareket beklemediğini söyleyen İslam Memiş yatırımcılara farklı alternatifleri seçmeleri konusunda tavsiyeler verdi.

Borsa İstanbul için kritik seviyeleri 4.950 ile 5.400 puan arası olarak yorumlayan İslam Memiş bu seviyelerin takip edilmesi gerektiğini hatırlattı. Doların serbest piyasada şu anda 19.12 TL seviyesinden işlem gördüğünü vurguladı. Ünlü finansçı ayrıca dolarda 19 ile 19.30 seviyelerinin önemli olduğunu söyledi.

gumus.jpg

GÜMÜŞ ALANLAR 20 KAT KAZANACAK

Değerli metaller konusunda altın yerine gümüş yatırımını öne çıkaran İslam Memiş gümüşte 20.80 ile 21.80 dolar arasına vurgu yaptı. Para piyasaları uzmanı, gram gümüşte ise 13.20 ve 13.80 liraları kritik gördüğünü kaydetti. Gümüş fiyatlarında 2023’te son 9 yılın zirvesi görülmesi bekleniyor. İslam Memiş yatırımcılara her fırsatta gümüş yatırımını tavsiye ederken şunları söyledi: “Altın alamıyorsanız yatırımınızı gümüş almaya yöneltebilirsiniz. Gümüş ülkemizde Kütahya’nın Gümüşköy ilçesinden çıkartılmaktadır.”

KAYNAK: UŞAK HABER