ÖTV’siz araç almak isteyenlere duyuru! Seat 317 bin liraya sıfır araba satıyor

ÖTV’siz araç almak isteyenlere duyuru! Seat 317 bin liraya sıfır araba satıyor
GİRİŞ

ÖTV ödemeden sıfır kilometre araç almak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat gündeme geldi. Otomotiv devi Seat, sadece 317 bin liraya 2023 model araba satışına başladı…

ÖTV’siz araç almak isteyenlere duyuru! Seat 317 bin liraya sıfır araba satıyor

Otomobil satın almak isteyenler devletin kendilerine sağladığı imkanlar hakkında bilgi sahibi olmak istiyor. Bilindiği üzere bazı otomobil modellerinde özel müşterilere yönelik ÖTV’siz satış yapılıyor. Türkiye’de en çok satan otomobil markalarından Seat, 2023 model araçlarında ÖTV’siz satış dönemini başlattı.

Yepyeni bir Seat otomobil sahibi olmak isteyenler, firmanın güncel kampanyalarını yakından takip ediyor. Seat şirketinden gelen açıklamada ÖTV’siz satışı yapılan araçların fiyatları güncellendi. Buna göre engelli vatandaşlara yönelik sıfır kilometre araçlarda ÖTV indirimi yapılacak. Bu sayede 2023 model Seat otomobil fiyatları oldukça uygun seviyelere kadar düşüyor.

seat-ibiza-2.jpg

SEAT ÖTV’SİZ OTOMOBİL ŞARTLARI

Seat firmasının engelliler için başlattığı uygulamadan yararlanabilmek için bazı şartlara dikkat etmek gerekiyor. Devletin düzenlemesine göre belirli engel oranı olan vatandaşlar, Seat’tan ÖTV’siz sıfır kilometre araç satın alabilecek. ÖTV’siz otomobil sahibi olabilmek için yüzde 90 ve üzerinde engelli olma şartı bulunuyor.

Engelli raporuyla bu şartı sağlayan kişiler, Seat’tan satın alacakları ÖTV’siz otomobilleri 5 yıl boyunca satamayacak. Ticaret Bakanlığı tarafından uygulanan bu kural sayesinde engellilere sağlanan bu imkanın rant kapısı olması engelleniyor. ÖTV’siz alınan sıfır kilometre araç eğer 5 yıl süre dolmadan satılacaksa o zaman ödenmeyen ÖTV tahsil edildikten sonra aracın satışına izin veriliyor.

seat-ibiza.jpg

SEAT İBİZA ÖTV’SİZ FİYATI 317 BİN TL

Son dönemde ÖTV’siz araç satın almak isteyenlerin en çok araştırdığı markalar arasında Seat geliyor. Seat İbiza için ÖTV’siz satış fiyatı açıklandı. Şirketin duyurusuna göre engelli raporu şartlarını sağlayan kişilere Seat İbiza 317 bin 221 TL’den satılacak. Seat sıfır kilometre İbiza modeli için anahtar teslim fiyatı açıkladı. Devletin engelli vatandaşlara sunduğu haktan yararlanan kişiler bu sayede ÖTV ödemeden sıfır kilometre Seat İbiza sahibi olabilecek.

KAYNAK: UŞAK HABER