ÖTV'siz araç fiyatları ne kadar? Fiat Fiorino, Renault Kangoo, Ford Tourneo.... Ticari araçlarda ÖTV kalkıyor!

ÖTV'siz araç fiyatları ne kadar? Fiat Fiorino, Renault Kangoo, Ford Tourneo.... Ticari araçlarda ÖTV kalkıyor!
GİRİŞ

Ticari araçlarda ÖTV indirimi müjdesinin gelmesinin ardından yeni ÖTV’siz fiyatlar araştırılmaya başladı. Peki, Fiat Fiorino, Renault Kangoo ve Ford Tourneo ÖTV’siz fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

ÖTV'siz araç fiyatları ne kadar? Fiat Fiorino, Renault Kangoo, Ford Tourneo.... Ticari araçlarda ÖTV kalkıyor! - Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kritik seçimler öncesinde müjdeler de peş peşe verilmeye başladı. Esnaflara ticari araç alımlarında getirileceği aktarılan ÖTV muafiyeti düzenlemesi kapsamında yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

Ülkemizde en çok tercih edilen ticari otomobil modellerinden olan Fiat Fiorino, Renault Kangoo, Ford Tourneo, Citroen Berlingo ve Peugeot Rifter modellerinde yeni ÖTV’siz fiyatlar şimdiden araştırılmaya başladı. ÖTV muafiyetinin detayları ise merak ediliyor.

2023 ÖTV’SİZ ARAÇ FİYATLARI NE KADAR?

Ticari araçlarda ÖTV düzenlemesine dair müjde kısa süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından verilmiştir. ÖTV muafiyetine yönelik düzenlemenin diğer detayları ise Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanması bekleniyor.

Seçimlerden sonra uygulanması beklenen düzenleme kapsamında esnafların ticari araçlarını yenileme sürecinde avantajlı ÖTV seçeneklerinden yararlanması sağlanacak. Düzenlemenin devreye girmesinin ardından araç piyasalarında da hareketlilik bekleniyor.

FİAT FİORİNO ÖTV’SİZ FİYATI NE KADAR?

Fiat’ın en çok tercih edilen uygun fiyatlı ticari otomobillerinden olan Fiorino modellerinde ÖTV’siz fiyatlar dikkat çekti. 2023 model yılı kampanyalı anahtar teslim fiyatı Pop 1.4 77 Fire modeli için 304.600 TL olarak görülüyor. Ancak henüz ÖTV düzenlemesinin detayları belli olmadığı için Fiat başta olmak üzere diğer tüm marka ve modellerde de farklı fiyatlar belirlenecektir.

ÖTV MUAFİYETİ HANGİ ARAÇLARI KAPSIYOR?

ÖTV muafiyetini müjdesinin verilmesinin ardından hangi araçlarda geçerli olacağı da merak edilmeye başladı. ÖTV muafiyetinin detaylarının açıklanmasının ardından kapsamı belli olacak. İlk detaylara göre şehir içi taksi, minibüs, midibüs, dolmuş, otobüs ve çekici işletmeciliği ile kamyonla ticari yük taşımacılığı yapan esnaf için aynı cins taşıtlarını yenilerken uygulanacak.

Ticari araçlar için uygulanması hedeflenen ÖTV düzenlemesinin 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler sonrasında uygulanması bekleniyor. ÖTV düzenlemesi sayesinde birçok ticari modelde yeni avantajlı fiyatların ortaya çıkacağına dair beklentiler de artmış durumda.

KAYNAK: UŞAK HABER