Renault Clio fiyatı ÖTV fırsatıyla sadece 308 bin liraya düşüyor! Otomobil alacaklara büyük kolaylık!

Renault Clio fiyatı ÖTV fırsatıyla sadece 308 bin liraya düşüyor! Otomobil alacaklara büyük kolaylık!
GİRİŞ

Renault modellerinde Nisan 2023’e özel kampanyalar ve güncel fiyat listeleri duyuruldu. ÖTV muafiyetli fiyat listesinde ise fiyatlar resmen dibi gördü. Clio sadece bu fiyata satışta…

Renault Clio fiyatı ÖTV fırsatıyla sadece 308 bin liraya düşüyor! Otomobil alacaklara büyük kolaylık! - Türkiye’de en çok satılan otomobil marka ve modellerinden olan Renault Clio, son dönemde ülkemizde artan otomobil fiyatları nedeniyle bir hayli yüksek fiyatlara ulaştı. Özellikle yüksek vergi oranları nedeniyle fiyatlar oldukça yükseldi.

ÖTV’siz fiyat listesine bakıldığında ise araç fiyatlarında ciddi bir fiyat farkı görülüyor. Ailesinde veya kendisinde engelli raporu bulunan vatandaşlar ise Renault fırsatlarından yararlanarak en iyi Renault modellerini ÖTV muafiyeti ile satın alabiliyor. Renault ÖTV muafiyetli fiyat listeleri belli oldu.

c1.jpg

2023 ÖTV MUAFİYET LİMİTLERİ NE KADAR?

1 Ocak 2023 itibariyle geçerli olan ÖTV muafiyetine ilişkin düzenlemede oranlar artırılmıştı. Engelliler tarafından yapılacak otomobil satın alımlarına yönelik binek otomobillerin fiyatının 1.004.200 TL’yi aşmadığı sürece ÖTV muafiyetinden yararlanılması sağlanacak. Renault modellerinde de 2023 Nisan ayına özel ÖTV muafiyetli araç fırsatları duyuruldu.

c2.jpg

RENAULT 2023 ÖTV MUAFİYETLİ ARAÇ FİYATLARI

Renault modellerinde Nisan ayı boyunca kampanyalar devam ederken, bir yandan da ÖTV muafiyetli araç seçenekleri de araştırılıyor. Sadece belirli grupta yer alan engelli vatandaşların ve yakınlarının yararlanabildiği ÖTV muafiyeti kapsamında Renault modellerinde de fırsatlar duyuruldu.

Renault’nun sevilen modellerinden Clio için ÖTV muafiyetli araç fiyatları ise ortalama olarak şöyle belirlendi:

  • Renault Clio Joy 1.0 TCe Benzin – LPG ECO 100 bg – 308.900 TL
  • Renault Clio Joy 1.0 Tce Benzin 65 bg – 309.900 TL
  • Renault Clio Joy 1.0 TCe Benzin – Otomatik 90 bg – 412.900 TL
  • Renault Clio Touch 1.0 TCe Benzin 90 bg – 422.000 TL

KAYNAK: UŞAK HABER