SGK prim borcu olanlar için kamu bankaları harekete geçti! EYT kredisiyle prim borçları kapanacak!

SGK prim borcu olanlar için kamu bankaları harekete geçti! EYT kredisiyle prim borçları kapanacak!
GİRİŞ

EYT ile emekli olmak isteyenlerin SGK prim borçları kapatılacak. Kamu bankalarından EYT kredi paketleri duyuruldu. SGK prim borçları bu yöntemle kapatılabilecek! İşte detaylar…

SGK prim borcu olanlar için kamu bankaları harekete geçti! EYT kredisiyle prim borçları kapanacak! - Kamu bankalarından EYT kapsamında yer alan ancak SGK prim borçları nedeniyle emekli olamayanlara özel kredi çözümleri duyuruldu. EYT kredisini kamu bankaları aracılığıyla daha avantajlı oranlarla kullanmak isteyenler için emeklilik fırsatı doğdu.

Emekli olmak isteyenlerin SGK prim borçlarından kurtulmasını sağlayacak kredi paketlerinin detayları açıklandı. Türkiye’nin önde gelen iki kamu bankası Ziraat Bankası ve Halkbank üzerinden sağlanacak kredilerin detayları belli oldu.

2023/02/21/para-5.jpg

HALKBANK EYT KREDİSİ FAİZ ORANLARI VE DETAYLARI!

EYT Emekli Kredisi ile emekli olmak isteyenler için cazip oranlar duyuruldu. Sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999’dan önce olan vatandaşlar, EYT kapsamında emeklilik aylığına hak kazanmış ancak birikmiş SGK prim borçları nedeniyle emekli maaşı alamayanların borçlarını ödemesini sağlayacak.

100.000 TL’ye kadar kullandırılacak kredi için 50.000 TL’ye kadar %1,75, 50.000 TL ve üzerindeki tutarlar için %1,79 faiz oranları uygulanacak. Aylık eşit veya 3 aya kadar ödemesiz dönemli olarak da Halkbank üzerinden kredi kullanılabilecek. SGK’dan prim borcu yazısı alınması ile başvuru yapılabilmektedir.

2023/02/21/para.jpg

ZİRAAT BANKASI EYT KREDİSİ

Ziraat Bankası’ndan ise SGK prim borçlarının ödenerek EYT ile emekli olunmasını sağlamak adına kredi paketi devam ediyor. %1,68’den başlayan faiz oranlarının geçerli olduğu kredi paketi kapsamında 36 aya kadar vade seçenekleri de geçerli olacak. Düşük faiz oranları ve vade seçenekleriyle Ziraat Bankası şubelerinden başvuru yapışabilmektedir. Krediden yararlanmak için EYT kapsamında olmak ve SGK prim borcu yazını ibraz etmek gerekmektedir. Ayrıca bankalar tarafından farklı kredi şartları da istenebilir.

KAYNAK: UŞAK HABER