Sıfır araç alacaklara müjde! 2023 model Volkswagen Golf 308 bin TL’ye satılacak!

Sıfır araç alacaklara müjde! 2023 model Volkswagen Golf 308 bin TL’ye satılacak!
KAYNAK:Uşak Haber

Sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenler firmaların satış kampanyalarına odaklandı. Alman otomotiv devi Volkswagen 2023 model Golf satışında çok büyük bir sürprize imza attı…

Sıfır araç alacaklara müjde! 2023 model Volkswagen Golf 308 bin TL’ye satılacak! - Son dönemde sıfır otomobil satışındaki durgunluk yerini hareketliliğe bıraktı. Özellikle mart ayında sıfır otomobil piyasası tüm gözleri üzerine çekmeye başladı. Sıfır kilometre otomobil satın almak isteyenler piyasadaki gelişmeleri yakından takip ediyor. Mart ayı kampanyalarını duyuran dev markalar arasında Volkswagen dikkat çekti.

Mart ayında otomobil piyasasındaki hareketlilik hızlanırken piyasayı araştıranlar güncel fiyatlara odaklandı. Otomobil firmaları kampanyalı fiyatlarını tek tek açıklarken Volkswagen en çok satan modellerinden Golf için büyük bir sürpriz yaptı. 2023 model Volkswagen Golf diğer fiyat listelerinden çok farklı bir fiyata satışa sunuldu.

g1.jpg

ÖTV MUAFİYETLİ SATIŞLAR HIZLANDI

ÖTV muafiyetiyle ilgili kanunda yapılan düzenleme öncesi ÖTV muafiyet limitleri 450 bin lira ortalamasında kalması satışlara darbe vurmuştu. Bu durumda birçok otomobilde devletin sağladığı ÖTV muafiyetinden yararlanmak mümkün değildi. Ancak bu kanuna göre ÖTV muafiyetinde yeniden değerleme oranında yapılan artış satışları yeniden hızlandırdı.

İlgili kanunda yapılan değişiklikle birlikte ÖTV muafiyetli araç sınırı 1 milyon liraya kadar çıkarıldı. Böylelikle birbirinden farklı modeldeki araçlar da ÖTV indirimli olarak satın alınabilecek. Volkswagen Golf de ÖTV muafiyeti kapsamında indirimli olarak satışa sunulan arabalar listesindeki yerini aldı.

g2.jpg

ÖTV MUAFİYETLİ VOLKSWAGEN GOLF FİYAT LİSTESİ

Volkswagen Golf 2023 mart ayı fiyat listesinde ÖTV muafiyetli satış fiyatlarını duyurdu. Buna göre Golf 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression fiyatı 308 bin 300 TL oldu. Golf 1.0 eTSI 110 PS DSG Life fiyatı 359 bin 400 TL olurken, Golf 1.0 eTSI 110 PS DSG Style 384 bin 100 TL’den satışa sunulacak. Kanuna göre engel oranı yüzde 90 ve üzeri olan vatandaşlar ÖTV muafiyetli otomobil satın alabiliyor. Vücudunda belirli bir organda işlev kaybı veya engel olanlar 2023 model Volkswagen Golf’e ÖTV ödemeden sahip olabilecek.