Sıfır fiyatı sadece 259.500 liraydı! Citroen yeni modelini duyurdu! My Ami Buggy çıkış tarihi belli oldu!

Sıfır fiyatı sadece 259.500 liraydı! Citroen yeni modelini duyurdu! My Ami Buggy çıkış tarihi belli oldu!
GİRİŞ

Türkiye’de en ucuz sıfır km elektrikli araç fırsatını sunan Citroen, 259.500 TL sıfır fiyata sahip modelin yeni versiyonunu duyurdu. Citroen My Ami Buggy çıkış tarihi belli oldu! İşte detaylar…

Sıfır fiyatı sadece 259.500 liraydı! Citroen yeni modelini duyurdu! My Ami Buggy çıkış tarihi belli oldu! - Fransız otomobil devi Citroen, Türkiye’de kısa süre önce satışa başlayan ve bin adetten fazla satan en ucuz elektrikli araç modeli Ami’nin yeni versiyonunu duyurdu. Yeni modelin gelmesiyle en uygun fiyatlı Citroen modelinin yeni versiyonuyla daha başarılı hale gelmesi bekleniyor.

Son yıllarda ülkemizde artan otomobil fiyatlarının ardından Citroen, elektrikli en uygun modeliyle Türkiye’de satışlara başlamıştı. Mayıs ayı itibariyle 300 bin TL’nin altında sıfır araç fırsatı sağlayan Citroen, My Ami Buggy modeliyle başarısını katlamayı hedefliyor.

TÜRKİYE’NİN EN UCUZ ELEKTRİKLİ ARACI OLABİLİR!

Türkiye’de ve dünyada elektrikli otomobillere ilgi giderek artıyor. Fransız otomobil devi Citroen ise sıfır emisyon değerine sahip ve Türkiye’de en ucuz sıfır km araçlar arasında ilk sırada yer alan Ami modelinin satışına başlamıştı.

Şehir içi ulaşımda hem ekonomik hem de başarılı bir model olan Ami’nin My Ami Buggy ile daha güçlü bir hale gelmesi hedefleniyor. İyi bir satış rakamına ulaşan Ami modelinin yeni versiyonunun çıkış tarihinin duyurulması ise heyecan yarattı.

30 BİN ADET SATILDI!

2020 lansmanı sonrasında tüm pazarlarda toplam 30 bin adetin üzerinde satış başarısı yakalayan Citroen Ami, şehir içinde yüzde 100 elektrikli mobilite sorunun çözümü olarak görülüyor. Türkiye’de ise sadece 1 senelik süreçte bin adetten fazla satıldı.

TEK ŞARJ İLE 75 KM MENZİL VE HAVADAR KABİN!

Citroen My Ami Buggy birçok yenilikle geliyor. Yüzde 100 elektrikli olacak model, 45 km/s hıza çıkabiliyor. Tek şarj ile aracın 75 km menzil sunması hedefleniyor. Tam şarj için sadece 3 saat yetiyor.

Daha ferah bir kabin tasarlayan Citroen, panoramik tavanı ile havadar bir kabin sunacak. Açılır tavan sunacak model ile bu kez farklı tasarımıyla da öne çıkacak. Yaz aylarında satışa çıkması beklenen aracın şu anki Ami fiyatı ise 259.500 TL olarak duyuruldu.

KAYNAK: UŞAK HABER