Sıfır km SUV arayanlar dikkat! Çin’den 270.000 TL’ye yüksek teknolojili araç geliyor!

Sıfır km SUV arayanlar dikkat! Çin’den 270.000 TL’ye yüksek teknolojili araç geliyor!
KAYNAK:Uşak Haber

Türkiye’de artan otomobil fiyatlarına inat Çin’in yüksek teknolojili SUV modeli piyasayı alt üst edecek. Changan marka SUV 270 bin liralık fiyatıyla sıfır km araba arayanları sevindirecek...

Sıfır km SUV arayanlar dikkat! Çin’den 270.000 TL’ye yüksek teknolojili araç geliyor - Otomobil piyasası son dönemde satışların düşmesiyle birlikte yavaşladı. Piyasayı hızlandırmak isteyen markalar da Türkiye pazarına farklı ve uygun fiyatlı modeller sokmayı hedefliyor. Araç piyasasının yaz aylarına doğru yeniden hareketlenmesi beklenirken bombayı Çinli otomobil üreticisi Changan patlattı.

Yaz aylarında otomobil satışlarının hız kazanmasına yönelik en dikkat çekici hamle Changan markasından geldi. Türkiye’de mart ayı itibarıyla güncellenen fiyat listelerine bakıldığında 400 bin liranın altında sıfır kilometre araba bulmak neredeyse imkansız hale geldi. Türkiye’ye giriş seviyesindeki otomobillerin satış rakamlarında artış yaşanmasının araç fiyatlarının yüksek olmasından kaynaklandığı belirtiliyor.

changan-1.jpg

CHANGAN PİYASAYI SALLAYACAK MODELLE GELİYOR

Otomobil markaları son dönemde üretim maliyetlerinden kısarak giriş seviyesine yakın araçlarla Türkiye’de yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor. Bu hedefe yönelik hamle yapan son marka Çinli en büyük otomobil üreticilerinden Changan oldu. Changan, 2023 yılında Türkiye otomobil pazarına girmek için nabız yokluyor. Yurt dışında farklı konseptlerde üretilen araçları uygun fiyatlarla müşterilerine sunan firmanın Türkiye’de çok yüksek satış rakamlarına ulaşmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Avrupa’nın köklü otomobil üreticileri son dönemde Çin pazarında etkili olabilmek için ucuz modeller geliştiriyor. Öte yandan Çin ise dış pazara açılarak ülkedeki rekabete yurt dışında karşılık vermek istiyor. Son bilgiler göre Changan yeni modellerini Türkiye pazarına sokacak. Çinli otomobil devi, özellikle son yıllarda ülkemizde en çok tercih edilen SUV segmentinde uygun fiyatlı otomobiller üretmesiyle biliniyor.

changan-3.jpg

TÜRKİYE’DE EN UCUZ SIFIR KM OTOMOBİL OLACAK

2023 yılında Türkiye’de satışlara başlaması beklenen Changan markasının birbirinden farklı modellerde üretim yaptığı biliniyor. Vergi ve kar marjı dahil ülkemizde 270 bin liraya sıfır km otomobil satmaya hazırlanan marka şimdiden heyecan yarattı. Bu satış fiyatıyla Türkiye’deki en ucuz sıfır km otomobil olma unvanına kavuşacak Changan için bayilerde uzun kuyruklar olacak.

3 Yorum