Türkiye'nin en ucuz elektrikli otomobili belli oldu! Çinli otomobil devi fiyat listesini duyurdu! 50 bin lira daha ucuz

Türkiye'nin en ucuz elektrikli otomobili belli oldu! Çinli otomobil devi fiyat listesini duyurdu! 50 bin lira daha ucuz
GİRİŞ

Türkiye’de satışa sunulan en ucuz elektrikli otomobil modeli belli oldu. Leapmotor T03 piyasanın en ucuzu olacak. Çinli otomobil devinden rakiplerine fark atan fiyat listesi…

Türkiye'nin en ucuz elektrikli otomobili belli oldu! Çinli otomobil devi fiyat listesini duyurdu! 50 bin lira daha ucuz - Türkiye’de elektrikli otomobillere karşı ilgi her geçen gün artıyor. Togg’uun satışlarının başlaması ve dünyanın önde gelen elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın da ülkemizde satışlarına başlamasının ardından birçok marka için de Türkiye güçlü bir pazar haline geldi.

Çinli otomobil devi Leapmotor’un Türkiye’deki ilk otomobili olan T03 modeli sevimli şehir otomobili olarak dikkat çekiyor. Aracın tasarımı ve teknik detayları kadar fiyatı da en dikkat çeken konular arasında yer aldı.

l2.jpg

EN UCUZ ELEKTRİKLİ OTOMOBİL!

Türkiye pazarında kısa süre önce faaliyetlerine başlayan Çinli otomobil üreticisi Leapmotor, satışa sunacağı modelinin lansmanını yaptı. T03 modeli hakkında tüm detaylar ortaya çıktı. Türkiye’nin en ucuz otomobili olmaya hazırlanan aracın Türkiye satış fiyatı ise lansmana özel 799 bin TL olarak açıklandı.

Lansmana özel 50 bin TL indirimle sunulan otomobil, kısa süre önce Cumhurbaşkanı kararı ile Çin’den gelen elektrikli araçlar yüzde 40 ilave gümrük vergisi uygulaması olmasaydı 500 – 550 bin TL arasında bir fiyata sahip olabileceği aktarılıyor.

LEAPMOTOR T03 ÖZELLİKLERİ NELER?

Son derece küçük bir tasarıma sahip T03, tam bir şehir aracı olarak gösteriliyor. 1.6 genişliğinde, 3,6 metre uzunluğunda olan araç, 210 litre bagaj hacmine sahip. 80 kW güç üreten araç, 3 farklı sürüş modu sunuyor. Hızlı şar ile yüzde 30’dan yüzde 80’e sadece 36 dakikada ulaşıyor.

l3.jpg

SUV VE COUPE MODELLERİ DİKKAT ÇEKTİ!

Leapmotor’un ayrıca SUV ve coupe modelleri dikkat çekiyor. Tasarımı ve teknik detayları ile rakiplerine adeta taş çıkaran Leapmotor, Türkiye’de en uygun fiyatlı elektrikli araç olmayı başarmayı istiyor. Leapmotor T03 modeli lansmana özel 799 bin TL’den satışa sunulurken, diğer modellerin ne kadar bir fiyatla satışa çıkacağı merak konusu oldu.

Elektrikli araçlara karşı artan ilgi sonrasında vatandaşların ucuz elektrikli otomobil modellerine yönelimleri dikkat çekiyor. Çinli markalar ise büyük ölçüde bunu sağlamayı başardı.

KAYNAK: UŞAK HABER