Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş'tan dolar uyarısı geldi! Dolarda 24 – 25’li kritik seviyeler görülebilir!

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş'tan dolar uyarısı geldi! Dolarda 24 – 25’li kritik seviyeler görülebilir!
GİRİŞ

Prof. Dr. Özgür Demirtaş’tan dolar hakkında kritik uyarı geldi. ‘’Elinizi yırtıp geçecek’’ uyarısında bulunan Demirtaş, piyasalardaki son durumu değerlendirdi. İşte detaylar…

Ünlü Ekonomist Özgür Demirtaş'tan dolar uyarısı geldi! Dolarda 24 – 25’li kritik seviyeler görülebilir! - Piyasalarda haftanın son işlem günü itibariyle kritik seviyeler görülmeye devam ediyor. TL’nin son dönemde yaşadığı sert değer kaybı ile yükselen kur hakkında uyarılarda bulunan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, dolar kurunun baskılandığını bilmeyenin kalmadığının da altını çizdi.

Ekonomi tahminleri ve piyasa değerlendirmeleri ile son dönemin yakından takip edilen isimlerinden olan Prof. Dr. Özgür Demirtaş, resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalar ile öne çıktı. Doların suni olarak baskılandığına dair görüşlerini aktaran Demirtaş’tan piyasalara yönelik önemli değerlendirmeler geldi.

2023/02/22/dolar-2.jpg

DOLAR 24 – 25’Lİ SEVİYELERE GELEBİLİR!

Resmi Twitter hesabı üzerinden doların suni olarak baskılandığının ülkede bilmeyenin kalmadığına dair önemli açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Demirtaş, dolar/TL’nin 1.5 seviyesinden yanlış ekonomi politikaları ile 13 – 15’lere kadar geldiğini ve enflasyonun tetiklendiğini aktardı.

Hammadde maliyetleri ve çalışan maliyetlerini yükselttiğinin de altını çizen Demirtaş, şimdi ise 19 seviyesinin suni olarak tutulmaya çalışıldığını aktardı. Bırakılması halinde 24 – 25’li seviyelerin geleceğini ifade etti. İhracatçının malını rahat satabileceği bir yer olduğuna da dikkat çekiyor.

2023/02/22/dolar-4.jpg

DOLAR/TL NE KADAR?

Haftanın son işlem gününde 14 Nisan Cuma günü itibariyle dolar/TL kritik seviyelerden işlem görmeye devam ediyor. 19,15 lira seviyesine kadar gelen dolar/TL’nin baskılandığına işaret eden ekonomistler, serbest bırakılması halinde 24 – 25 lira seviyelerine kadar gelebileceğini ifade ediyor. Piyasalardan hafta boyunca gelen haberler sonrasında yukarı yönlü eğilimini sürdüren dolar kurunda gelecek haftadan itibaren izlenecek rota ise merak ediliyor. Uzmanlar ise yatırımcıları kritik seviyelere karşı uyarıyor.

KAYNAK: UŞAK HABER