Uşak merkezde icradan satılık 3 katlı bina! Konumu, değeri ve ihale tarihi açıklandı

Uşak merkezde icradan satılık 3 katlı bina! Konumu, değeri ve ihale tarihi açıklandı
GİRİŞ

Uşak’ta mahkemeden satılık konut, taşıt, arsa, işyeri ve gayrimenkul arayanlar için yeni bir ilan daha yayınlandı. Uşak İcra Dairesi’nin duyurusuna göre merkezde 3 katlı bina ihaleyle satılacak…

Uşak merkezde icradan satılık 3 katlı bina! Konumu, değeri ve ihale tarihi açıklandı

Uşak’ta mahkemeden satılık gayrimenkul ilanlarına bir yenisi daha eklendi. Uşak’ın merkez ve çevre ilçelerinde icradan satılık daire, taşıt, işyeri, bina ve arsa arayanlar ilan.gov.tr sitesini yakından takip ediyor. Bu sitede T.C. Uşak İcra Dairesi tarafından yayınlanan son ilanda 3 katlı binanın icradan satılacağı açıklandı.

Uşak merkezde bir borçtan dolayı satışa konu olan taşınmazın cinsi, mahiyeti, bulunduğu yer, muhammen kıymeti ve önemli vasıfları açıklandı. İcra konusu taşınmaz, tapuda kayıtlı Uşak ili merkez ilçesi Atatürk Mahallesi 4226 ada 3 parsel no’da kayıtlı 187,21 m2 büyüklüğünde parselde mevcut yapılaşmış 100 m2 oturum alanlı binadır. İcradan satılacak binada bodrum, zemin ve 2 kat vardır.

UŞAK’TA İCRADAN SATILIK 3 KATLI BİNA İLANI

Taşınmaz üzerindeki hissesi tam olan icradan satılık binanın keşif günü kapalı olduğu için gezilememiş olduğu belirtiliyor. İlan detaylarına bakıldığında binanın bodrum katının depo olarak kullanıldığı, diğer üç katın ise mesken amaçlı kullanıldığı görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu binada asansör yoktur. Meskendeki pencereler PVC olup binanın dış cephesi sıvalı ve boyalı çatısı ahşap üzeri kiremit kaplamadır.

Uşak’ın merkez ilçesinde icradan satılık taşınmaz, her türlü altyapı, elektrik hizmetinden faydalanabilmektedir. Binanın bulunduğu bölge ilin orta gelirli ailelerin oturduğu bir bölgedir. Taşınmaz Atapark'a 6550, eski belediyeye yaklaşık 5600 metre uzaklıktadır. Bina yaşının 34-35 yıl arası olduğu öğrenilmiş olup yapıların yaşı ve mevcut hali bakımından yıpranma oranı belirlenecektir.

BİNANIN DEĞERİ VE ARTIRMA TARİHİ

Mahkemeden satılık 3 katlı binanın arsa değeri 187.210 TL olup binanın bodrum katı 150.280 liradır. İcradan satılacak binanın zemin, 1 ve 2. kat değeri 652.800 TL olarak belirlenmiştir. Bilirkişi raporuna göre binanın toplam değeri 990.290 liradır. Yüzölçümü 187,21 metrekare olan binanın artırma tarihi 27 Nisan 2023 olup 4 Mayıs 2023’te sonlanacaktır.

KAYNAK: UŞAK HABER