Volkswagen ÖTV muafiyetli araç satışını duyurdu! Sıfır araç alırken bu fiyatlara mutlaka bakın!

Volkswagen ÖTV muafiyetli araç satışını duyurdu! Sıfır araç alırken bu fiyatlara mutlaka bakın!
GİRİŞ

Alman otomobil devi Volkswagen, ÖTV muafiyetli araç satışlarına devam ediyor. Birçok modelde ÖTV muafiyetli uygun fiyatlar dikkat çekti. Sıfır araç alacaklara büyük fırsat sunuluyor.

Volkswagen ÖTV muafiyetli araç satışını duyurdu! Sıfır araç alırken bu fiyatlara mutlaka bakın! - Volkswagen modellerinde ÖTV muafiyetli fiyatlar duyuruldu. En avantajlı fiyat seçenekleriyle sıfır km araç almak isteyenler ÖTV muafiyetinden yararlanabilecek. Sadece belirli bir grup için sunulan ÖTV muafiyeti fırsatı kapsamında 2023 yılı için ayrıca limitler de güncellenmişti.

Hem engelli bireyler hem de ÖTV’den muaf diğer sürücülerin Volkswagen ile yola çıkma keyfini yaşamaları için ÖTV muafiyetli araç satışlarından yararlanmaları mümkün hale getirildi. Bu kapsamda Volkswagen’in birçok modeli ÖTV muafiyeti kapsamında yer alıyor.

VOLKSWAGEN ÖTV MUAFİYETİ HANGİ MODELLERDE GEÇERLİ?

Alman otomobil devi Volkswagen’in ÖTV muafiyetli araç satışları devam ediyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Aralık 2022 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan tebliğe göre, Ocak 2023’ten itibaren ÖTV ve MTV’den muaf şekilde satın alınacak araçlarda limitler yükseltilmişti.

Söz konusu tebliğe göre, Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) muaf şekilde satın alınacak araçlarda motor silindir hacmine bakılmaksızın, ÖTV ve diğer her türlü vergiler dahil bedellerinin 1.004.200 TL’nin altında olması gerekmektedir. Bu limite kadar olan araçlar ÖTV muafiyeti ile satın alınabiliyor. Ancak farklı şartlar da aranmaktadır.

ÖTV MUAFİYETİNDEN KİMLER YARARLANABİLİYOR?

ÖTV muafiyetinden vücut fonksiyon kaybı oranı en az %40 ve üzerinde olan tüketiciler, engellilik durumları raporlanabilen ve bu kapsamda aranan diğer şartlara sahip olan kişiler yararlanabilmektedir.

VOLKSWAGEN ÖTV’SİZ FİYAT LİSTESİ

2023 yılında ÖTV muafiyeti kapsamında limitlerin değişmesinin ardından Volkswagen’in birçok modeli de bu kapsamda yer almıştır. Volkswagen Polo 2023 1.0 80 PS İmpression Manuel fiyatı bu kapsamda 278.765 TL fiyat ile satışa sunuluyor. Volkswagen Golf 2023 1.0 TSI 110 PS Manuel Impression ise 365.611 TL ile satışa sunuluyor. ÖTV muafiyetli araç fiyatları farklı etkenlere göre farklılık gösterebilir. Tercih edilecek donanım özelikleri ve diğer değişkenlere göre güncel fiyatları yetkili satıcılardan öğrenmeniz gerekecektir.

KAYNAK: UŞAK HABER