Yeni evleneceklere bir müjde daha! 150 bin TL kredi, 2 yıl ödemesiz ve sıfır faizle tüm çiftlere verilecek!

Yeni evleneceklere bir müjde daha! 150 bin TL kredi, 2 yıl ödemesiz ve sıfır faizle tüm çiftlere verilecek!
GİRİŞ

Yeni evlenecek çiftlere devletten kredi desteği müjdesi verildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi genç çiftlere müjdeyi duyurdu. 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz evlilik kredisi detayları…

Yeni evleneceklere bir müjde daha! 150 bin TL kredi, 2 yıl ödemesiz ve sıfır faizle tüm çiftlere verilecek! - 14 Mayıs 2023 seçimlerine kısa bir süre kala partilerin seçim vaatleri ve çalışmaları da hız kazandı. Özellikle hükümet kanadından gelen açıklamalar ise heyecan yaratıyor. Son dönemde evlilik hayali kuran vatandaşların artan masrafları nedeniyle finansman ihtiyaçları da bir hayli artış göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kısa süre önce duyurulan yeni finansman projesi kapsamında, yeni evlenen çiftlere faizsiz olarak 150.000 TL evlilik kredisi verilecek. Bu kapsamda 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz olarak uygun finansman sağlanacak.

EVLENECEKLERE FAİZSİZ 150 BİN TL KREDİ!

Türkiye’de seçim çalışmaları hız kazandı. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yeni birçok müjde duyurusu da peş peşe gelmeye başladı. Öne çıkan seçim çalışmalarından biri ise yeni evlilikleri teşvik etmek için Aile ve Gençlik Bankası üzerinden 150.000 TL kredinin faizsiz olarak verilmesi oldu.

Faizsiz olarak ve 2 yıl geri ödemesiz dönemli kullandırılacak kredi kapsamında yeni evlenecek çiftlerin çok daha rahat bir şekilde yuvalarını kurmalarının finansal anlamda desteklenmesi hedefleniyor.

48 AY VADE VE 2 YIL GERİ ÖDEMESİZ DÖNEM!

Evlilik kredisi kapsamında 150 bin TL kredi 48 ay vadeli olarak ve 2 yıl geri ödemesiz dönemli kullandırılacak. Bu sayede ödemelerine evlendikten 2 yıl sonra başlayacak çiftlerin, 48 ayda rahat rahat kredi taksitlerini ödemeleri de sağlanacak.

Aile ve Gençlik Bankası üzerinden evlenecek çiftlere verilecek kredinin yanı sıra çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren farklı hizmetler de sunulacak.

KAYNAK: UŞAK HABER