Yılların dev kripto borsası ABD'den çekiliyor! BTC’nin ise dipte tepki alımları piyasayı karıştırdı!

Yılların dev kripto borsası ABD'den çekiliyor! BTC’nin ise dipte tepki alımları piyasayı karıştırdı!
GİRİŞ

Kripto sektöründe yeni hafta kritik başladı. 9 yıllık kripto borsası ABD’deki faaliyetlerini durdurma kararı aldı. BTC’de ise dipteki seviyelerden tepki alımları hız kazandı.

Yılların dev kripto borsası ABD'den çekiliyor! BTC’nin ise dipte tepki alımları piyasayı karıştırdı! - Kripto para piyasalarında üst üste yaşanan gelişmeler yatırımcıları endişelendirmeye devam ediyor. Bir yandan yeni bir boğa sezonunun sinyalleri alınırken, diğer yandan ABD’den gelen haberler piyasaları dalgalandırıyor.

SEC’in kripto paralara karşı tavrı, FED’in enflasyonla mücadele kapsamında aldığı kararlar ve kriptolarda yaşanan diğer gelişmeler lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) başta olmak üzere tüm dijital varlıkları etkiliyor. Son olarak 9 yıllık kripto para borsası Bittrex’in ABD’deki faaliyetlerini sonlandıracağı açıklaması piyasaları karıştırdı.

bitcoin-1.jpg

30 NİSAN’DA SONA ERECEK!

Dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biri olan ABD merkezli Bittrex, geçtiğimiz hafta sonu yaptığı açıklama ile piyasaları karıştırdı. Bölgede devam eden düzenleyici baskıların belirsizliği nedeniyle ABD’deki operasyonlarını 30 Nisan 2023 tarihinden itibaren durduracağını açıkladı.

Piyasada 9 yıldır devam eden faaliyetlerini durdurmasında düzenleyici baskıların etkili olduğu ifade ediliyor. ABD dışındaki yatırımcılara hizmet veren Lihtenştayn merkezli Bittrex Global’in büyümesine odaklanacağı duyuruldu. Alım satım işlemleri ise 14 Nisan’a kadar devam edecek.

bitcoin-3.jpg

BİTCOİN’DE KRİTİK SEVİYELERDE ALIMLAR HIZLANDI!

Hafta sonunda genel görünümde baskı altında kalan kripto paralar haftanın ilk işlem gününde de satıcılı başladı. Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) son günlerde direnç gördüğü 28 bin 500 dolar seviyesinin hafta sonu geçilmemesinin ardından oklar yeniden aşağı döndü.

BTC satışların Asya işlem saatlerinde gelmesi, Çin’den gelen zayıf ekonomik verilere bağlandığı ifade ediliyor. Nispeten yukarı yönlü bir hareket gösteren BTC’de dipten alımlar ise hızlandı. 3 Nisan Pazartesi gününde Bitcoin 29 bin 339 dolar seviyelerinden günün ilk yarısını tamamlamayı hedefleniyor.

NOT: Bu içerik bir yatırım tavsiyesi değildir, sadece uzman görüşüne yer verilmiştir.

KAYNAK: UŞAK HABER