Bakan Kasapoğlu; Uşak'ımızın stadı için çalışmalara başladık

Bakan Kasapoğlu; Uşak'ımızın stadı için çalışmalara başladık
GİRİŞ

Uşak'ta Gençlik ve Spor Yatırımları Toplu Açılışı ve Uşak Çocuk Kent Projesi Temel Atma Töreni'ne katılan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, “Uşak'ımızın stadı için çalışmalara başladık. Detaylarımızı, bilgilendirmemizi yapacağız.” dedi

Uşak'ta Gençlik ve Spor Yatırımları Toplu Açılışı ve Uşak Çocuk Kent Projesi Temel Atma Töreni'ne katılan Bakan Kasapoğlu, Pençe-Kilit Harekat bölgesinde şehit olan askerleri rahmet ve minnetle yad ettiklerini ifade etti.

Çocuk Kent Projesi ile Uşak'taki genç kuşakların istikbalini daha aydınlık kılacak bir çalışma başlatıldığını söyleyen Kasapoğlu, projede kaykay pistinden dene-yap atölyelerine, buz pistinden koşu ve bisiklet parkurlarına kadar pek çok spor branşını kapsayan, tüm halkın keyifle vakit geçireceği imkanların sunulduğunu belirtti.

aa-20221127-29566907-29566903-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta-acilis-ve-temel-atma-torenlerine-katildi.jpg

Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"40'a yakın alanda hizmet verecek bir altyapı. Sadece Uşak için değil bölge için de büyük bir imkan. Tüm emeği geçenleri tebrik ediyorum. Uşak'ın emek, mücadele ve alın teriyle olduğu kadar sporla da bir marka şehir olması hasebiyle bugüne kadar çok yatırım yaptık. Uşak'ımızın stadı için çalışmalara başladık. Detaylarımızı, bilgilendirmemizi yapacağız. Sizler de daha çok çalışarak, bu güçlü altyapıyı daha verimli, dolu dolu kullanarak yarınların şampiyonlarını, olimpiyat yıldızlarını Uşak'tan çıkaracaksınız, buna inanıyorum."

Uşak'ın atlı ciritte de öncü olduğunu, kentte geleneksel atlı spor dallarında tescilli 50'den fazla spor kulübü bulunduğunu, atlı cirit 1. liginde mücadele eden 16 takımın 8'inin Uşak'tan olduğunu kaydeden Kasapoğlu, 2002 yılında Uşak'ta 2 bin 800 olan lisanslı sporcu sayısının bugün 38 bin 519'a çıktığını aktardı.

Sporu ulaşılabilir ve erişilebilir kılmanın, bakanlık olarak en büyük önceliklerinden biri olduğunu aktaran Bakan Kasapoğlu, "Ülkemizin diğer vilayetlerinde olduğu gibi Uşak'ta da bu çabayı somut şekilde hizmete dönüştürmek en büyük hedefimizdi. Saha, salon ve havuzlarıyla, gençlik merkeziyle devasa bir alt yapı inşa edildi, yenilerini belediyemizle birlikte inşa ediyoruz. Bir ulaşım vasıtasına gerek kalmaksızın günün herhangi bir saati, 7/24 hizmet politikamız var. Yeter ki halkımız spor tesisine gitmek istesin." ifadelerini kullandı.

aa-20221127-29564846-29564843-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta-acilis-ve-temel-atma-torenlerine-katildi.jpg

Mutluluğu büyüterek yarınlara yürüyoruz

Bakan Kasapoğlu, gençlerin önündeki engelleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğindeki "genç odaklı siyaset" anlayışlarıyla birer birer kaldırdıklarını belirtti.

Bundan sonra da genç odaklı siyaset anlayışıyla gençlerin yanında olacaklarını, birlikte daha güçlü geleceğe, daha aydınlık yarınlara yürümeye devam edeceklerini kaydeden Kasapoğlu, "İşte Türkiye Yüzyılı o yüzden gençlerin yüzyılı olacak. Türkiye'nin gençlerinin daha güçlü bir geleceğe attığı adımların büyüdüğü bir yüzyıl olacak." dedi.

Uşak'ın yurt altyapısının üç katına çıkarıldığını, 10 bine yakın yatak kapasitesiyle yurt talebi olan tüm gençlere hizmet verdiklerini aktaran Kasapoğlu, şöyle konuştu:

"Biz başkaları gibi bu işin istismarında değiliz. Biz gençlerimizin barınmasıyla, beslenmesiyle her alandaki ihtiyaçların desteklenmesiyle onların yanında olarak, onlara karamsarlığı değil umudu aşılayarak, onlarla birlikte sevgiyi, heyecanı, mutluluğu büyüterek yarınlara yürüyoruz. 850 bin yurt kapasitesi dünyanın en gelişmiş ülkelerine, en güçlü şekilde fark atarak ortaya konan bir gençlik devriminin sonucudur. Hamdolsun yurt devrimimizi kredilerle, en güçlü burs altyapısıyla destekleyerek öğrencilerimizin yanında olmaya devam ediyoruz."

aa-20221127-29564846-29564845-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta-acilis-ve-temel-atma-torenlerine-katildi.jpg

Öğrenim kredisi borçlarına yönelik düzenleme

Yapılan yasa değişikliyle artık öğrenim kredisi borcunun öğrenim kredisi olarak verilen miktar kadar olacağına değinen Kasapoğlu, şöyle devam etti:

"Artık gençlerimiz ne aldılarsa onu ödüyorlar. Hiçbir fark olmaksızın, hiçbir ilave olmaksızın. Bu devrimdir. Bu, genç odaklı siyasetin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en büyük adımlarından bir tanesidir. 27 milyar liralık yükün gençlerimizin, onların kıymetli ailelerinin omzundan alınmasıdır. Bu yıl yine kredi ve burs başvurularımızı başlattık. En kapsamlı, en objektif şekilde hiç insan eli değmeden, 12 farklı kurum, kuruluşun doğrulamasıyla birlikte bu başvuruları da neticelendireceğiz. Bakanlık olarak tüm imkanlarımızla, spor altyapısıyla, gençlik merkezleriyle, proje destekleriyle, burslarıyla, kredileriyle, yurtlarıyla gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz."

Uşak'ın milli sporcu sayısını artırma hedefi

Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın da Çocuk Kent Projesi'nin vizyon bir proje olduğunu, projede çocuklar başta olmak üzere gençler ve ailelerinin keyifli vakit geçirebilecekleri etkinlik alanlarının yer alacağını aktardı.

Belediye olarak amatör sporlara yatırım yapmaya özen gösterdiklerini dile getiren Çakın, "Bu kapsamda geçtiğimiz sene Türkiye şampiyonu olan 17 yaş altı futbol takımımız bu çalışmalarımızın en güzel meyvelerinden bir tanesi. Uşak olarak en büyük arzumuz ilgili kurumlarla iş birliği içerisinde milli sporcularımızın sayısını arttırıp, olimpiyatlara da Uşaklı bir hemşehrimizi göndermek." diye konuştu.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri ve gençler, Çocuk Kent Projesi'nin temeline ilk betonun dökümü için butona bastı. Daha sonra aralarında Şehit Mehmet Kara Kapalı Yüzme Havuzu - Esentepe Spor Kompleksi, Muharremşah Çok Amaçlı Spor Salonu, cirit sahası, gençlik ve yaşam merkezi ve 15 semt sahasının da bulunduğu tesislerin toplu açılışı yapıldı.

Programa Vali Turan Ergün, AK Parti Uşak milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul, MHP İl Başkanı Ayhan Kınden de katıldı.

aa-20221127-29564846-29564844-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta-acilis-ve-temel-atma-torenlerine-katildi.jpg

Bakan Kasapoğlu, cirit müsabakası izledi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, temel atma töreninin ardından Kalfa Korusu Atlı Cirit Sahası'na geçti.

Atlı ciritte Türkiye ikincisi olan Bir Eylül Cirit Spor Kulübü ve Türkiye dördüncüsü olan Genç Bozkuşlular Atlı Cirit Spor Kulübü yetkililerine plaket veren Kasapoğlu, daha sonra Bir Eylül Atlı Cirit Spor Kulübü ile Çakırlar Atlı Cirit Spor Kulübü arasındaki oynanan karşılaşmayı izledi.

aa-20221127-29567115-29567112-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta.jpg

Bakan Kasapoğlu, kız yurdunun açılışına katıldı

Uşak'ta temel atma ve toplu açılış törenleriyle bereketli bir gün geçirdiklerini söyleyen Kasapoğlu, stadyumun yapılacağı bölgenin bir spor vadisi olduğunu aktardı.

Bölgede bir havuz projesinin tamamlanmak üzere, yeni havuz projelerinin de yolda olduğunu, atletizm pisti için ise inşaatın başlayacağını aktaran Kasapoğlu, spor vadisinin stat projesiyle taçlanacağını kaydetti.

Arazide zemin etütlerinin tamamlandığını bildiren Kasapoğlu, "Proje çalışmaları hızlı şekilde devam ediyor. Arkadaşlarımız hem altyapıya hem kulüplere 7/24 hizmet verecek bir projeyi çalışıyorlar. İlimiz, bölgemiz adına vizyon bir eseri kazandıracağız. Bu ülkenin futbol geleceği adına stadımızın önemli bir kazanım getireceğine inanıyorum." diye konuştu.

Programı kapsamında Uşak Üniversitesi Bir Eylül Kampüsü'nde yapımı tamamlanan kız yurdunun açılışına katılan Kasapoğlu, kentin yurt kapasitesinin 10 bin yatağa ulaştığını, açılışı yapılan yurtta da 2 bin 516 üniversite öğrencisinin aile sıcaklığıyla ağırlanacağını aktardı.

Bakan Kasapoğlu, Uşak Üniversitesindeki Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu'na geçerek, İlkler Şehri Uşak Basketbol Kulübü ile Aykanat Spor Kulübü arasındaki basketbol müsabakasını izledi.

aa-20221127-29567860-29567858-genclik-ve-spor-bakani-kasapoglu-usakta.jpg

Bakan Kasapoğlu, Uşak'ta partililerle bir araya geldi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uşak'ta çok güçlü bir AK Parti teşkilatı olduğunu belirterek, "İnanmış, özveriyle, alın teriyle bu işe kendini feda etmiş kadrolar var. Bu kadrolarla inanıyorum ki bu süreci, 2023 Haziran'ını hep birlikte en yüksek başarıyla taçlandıracağız" dedi.

Kasapoğlu, partisinin Uşak İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Burada konuşan Kasapoğlu, Uşak'ın her alanda güçlü olması için bugüne kadar büyük gayretler gösterdiklerini, kadın ve genç odaklı hizmet ve eser anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti.

Uşak'ın AK hareketin en önemli destekçilerinden olduğunu, kentte güçlü bir teşkilatlarının olduğunu söyleyen Kasapoğlu, şunları kaydetti:

"Uşak, Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği veren illerin en başında gelecek. Uşak'ta güçlü bir teşkilat var, inanmış, özveriyle, alın teriyle bu işe kendini feda etmiş kadrolar var. Bu kadrolarla inanıyorum ki bu süreci, 2023 Haziran'ını hep birlikte en yüksek başarıyla taçlandıracağız. Bizler bu gönül bağımızı, birlikteliğimizi inanıyorum ki bundan sonraki süreçte güçlendirerek hiçbir zaman fitneye, fesada, ayrılığa fırsat vermeden, imkan tanımadan, kardeşliğimizi güçlendirerek, sinerjimizi arttırarak, büyüterek hizmet yolunda ve millete adanmışlık felsefesiyle üreterek, inşa ederek, ihya ederek bu kervanı yürütmeye devam edeceğiz. Gençlik ve spor çok dinamik bir alan. Hiçbir zaman durmayı kabul etmez. AK Parti'nin felsefesinde de durmak yok. Uşak'ta yeni bir havuz yapacağız. Olimpik havuz olacak. Gençlik merkezi inşaatlarımız var. Tüm ilçelerimizde gençlik merkezlerini tamamlayacağız."

AK Parti Uşak Milletvekilleri Mehmet Altay ve İsmail Güneş, Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın, AK Parti Uşak İl Başkanı Fahrettin Tuğrul'un da katıldığı toplantıda Bakan Kasapoğlu'na üzerinde AK Parti yazı ve logosu bulunan battaniye hediye edildi.

Uşak programı kapsamında Belediye Başkanı Mehmet Çakın ve Vali Turan Ergün'ü de makamlarında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi alan Bakan Kasapoğlu, Atapark Kule Altı Genç Kuşak Merkezi'nde düzenlenen Gençlik Buluşmasına katıldı.

KAYNAK: ANADOLU AJANSI