Bu hafta Uşak’ta hava nasıl olacak? Uşak haftalık hava durumu!

Bu hafta Uşak’ta hava nasıl olacak? Uşak haftalık hava durumu!
GİRİŞ

Uşak’ta sağanak yağışlar sonrası bu hafta güneş yüzünü tekrar gösterecek. Meteorolojiden kuvvetli sağanak yağışlara karşı uyarı geldi! Uşak’ta bu hafta hafa nasıl olacak? İşte detaylar…

Bu hafta Uşak’ta hava nasıl olacak? Uşak haftalık hava durumu! - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden Uşak başta olmak üzere yurt genelinde birçok noktada bu hafta görülecek hava olaylarını paylaştı. Yağışların bir süre daha etkisini sürdürmesi beklenen yeni haftada Uşak’ta sağanak yağış uyarısı devam ediyor.

10 Nisan Pazartesi günü itibariyle kuvvetli sağanak yağış uyarısının yapıldığı Uşak için hafta boyunca yağışların etkisini göstermesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise en düşük 2 ila 6 derece arasında değişiyor. Kuvvetli sağanak yağışlara karşı vatandaşların temkinli olması gerektiği uyarıları yapıldı.

yagmur.jpg

KUVVETLİ SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI GELDİ!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 10 Nisan 2023 Pazartesi günü itibariyle Uşak’ta kuvvetli sağanak yağış bekleniyor. Yurt genelinde de yer yer yağışların devam edeceği haftada vatandaşların söz konusu yağışlara karşı temkinli olmaları gerektiği ifade edildi.

10 Nisan Pazartesi günü itibariyle en düşük 6, en yüksek 11 derece seviyelerinde seyrediyor. Hafta boyunca benzer hava sıcaklıkları görülecek. Yağışların ise Çarşamba gününe kadar devam etmesi bekleniyor. Olası kuvvetli yağışlara karşı ise meteorolojiden uyarılar yapıldı.

yagmur-5.jpg

UŞAK HAFTALIK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Uşak için 5 günlük hava durumu tahmini paylaşıldı. Bu hafta 10 – 14 Nisan tarihleri arsında yağışlar görülürken, hava sıcaklıklarının da yükselmeye başladığı görülüyor. Uşak’ta 5 günlük hava durumu ve en düşük sıcaklıklar ise şöyle:

  • 10 Nisan Pazartesi - Kuvvetli sağanak yağışlı 6 C°
  • 11 Nisan Salı – Sağanak yağışlı 4 C°
  • 12 Nisan Çarşamba – Sağanak yağışı 3 C°
  • 13 Nisan Perşembe – Parçalı bulutlu 2 C°
  • 14 Nisan Cuma – Az bulutlu 4 C°

KAYNAK: UŞAK HABER