Mehmet Altay; MİT kapasitesini sürekli geliştiriyor

Mehmet Altay; MİT kapasitesini sürekli geliştiriyor
GİRİŞ

AK Parti Milletvekili Mehmet Altay, "Son yıllarda MİT, çatışma bölgelerinde ve dünyanın hemen hemen her ucunda haber ağlarıyla bilgi akışı sağlanabilir bir kapasiteye ulaşmıştır." dedi.

TBMM Genel Kurulunda, Cumhurbaşkanlığı ile bağlı ve ilgili kuruluşların 2023 yılı bütçeleri üzerinde söz alan AK Parti Uşak Milletvekili Mehmet Altay, Türkiye'nin jeopolitik ve jeostratejik konumu itibarıyla çok boyutlu birçok tehditle karşı karşıya kaldığını belirtti.

Bu süreçte Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) istihbari, teknik, fiziksel ve personel kapasitesini sürekli geliştirerek ve kurumlar arası koordinasyonu artırarak küresel konjonktürün gerektirdiği rekabet gücünü en üst düzeyde korumaya çalıştığını aktaran Altay, "Son yıllarda MİT, çatışma bölgelerinde ve dünyanın hemen hemen her ucunda haber ağlarıyla bilgi akışı sağlanabilir bir kapasiteye ulaşmıştır." dedi.

Altay, dünya genelinde sürekli artan ve değişen tehditler karşısında MİT'in önemli devlet görevlilerine ve kritik kurumlara yönelik birçok siber saldırıyı tespit ettiğini ve karşı önlem alınmasını sağladığını aktardı.

KAYNAK: ANADOLU AJANSI