TOGG çekilişleri ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar

TOGG çekilişleri ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar
GİRİŞ

Geçtiğimiz günlerde TOGG için ön sipariş süresinin başlatıldığı ilan edilmişti. Beklenenin çok üzerinden gerçekleştirilen başvurular ile TOGG kura çekilişine katılma şansı elde ediliyor.

TOGG çekilişleri ne zaman yapılacak? İşte tüm detaylar - Geçtiğimiz haftalarda Türkiye’nin ilk yerli ve milli otomobili olan TOGG için ön sipariş süresinin başlatıldığı duyurulmuştu. Binlerce kişi, TOGG ön siparişi için 60 bin TL ödeyerek, ön sipariş kaydını gerçekleştirdi. Yapılan ön sipariş kaydı ile kura çekilişlerine katılma hakkı elde edildi.

TOGG için ön sipariş sürelerinin başlatılmasının ardından bu sürecin ne zaman sona ereceği ve TOGG için beklenen çekilişin ne zaman gerçekleştirileceğine dair araştırmalar yapılmaya başlandı. Birçok kişinin heyecanla beklediği TOGG çekilişlerinin nasıl takip edileceği de merak edilen konu başlıkları arasında yer aldı.

ÖN SİPARİŞ SÜRESİ SONA ERDİ

TOGG için T10X isimli C-SUV modeli için ön sipariş süreci başlatılmıştı. TOGG yetkilileri, T10X C-SUV modeli için ön sipariş alma sürecinin sona erdiğini ve rekor seviyede başvuruların yapıldığını duyurdu. TOGG yetkilileri, yapılan başvuru sayısı kadar 2023 yılında otomobil üretilmesinin imkansız olduğunu ve bu nedenle de TOGG T10X satın alabilecek kişiler için kura çekilişi yapılacağını belirtmişti. TOGG için gerçekleştirilen başvuru sayısı, TOGG yetkilileri tarafından 177.467 olarak açıklandı.

KURA ÇEKİMİ BUGÜN YAPILACAK

TOGG için başvuru yapan kişiler tarafından en çok merak edilen konuya dair açıklamalar yapıldı. TOGG T10X kura çekiminin 29 Mart 2023 Çarşamba günü yapılacağı açıklandı. TOGG T10X için bugün gerçekleştirilecek kura çekimi akşam saat 21:00’da başlayacak. TOGG Kura çekilişinin vatandaşlar tarafından izlenip izleneceği de merak edilen konular arasında yer alıyordu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamalarda çekilişlerin noter huzurunda yapılacağı ve herkesin TOGG Youtube hesabı üzerinden canlı olarak kura çekimini izleyebileceği açıklandı. Çekilişlerin takip edilebilmesi için TOGG’a ait YouTube kanalına takip edilmesi yeterli olmaktadır. Aynı zamanda, akşam saat 21:00’da başlayacak olan TOGG çekilişleri TRT Haber kanalı aracılığı ile de takip edilebilecek. Binlerce kişinin ön sipariş sürecinde başvuru yaptığı TOGG T10X C-SUV modeline kimlerin sahip olacağı bu akşam belli olacak.

KAYNAK: UŞAK HABER