Uşak 15 Mart Çarşamba 2023 hava durumu! Meteoroloji’ye göre Uşak ve ilçelerinde hava nasıl?

Uşak 15 Mart Çarşamba 2023 hava durumu! Meteoroloji’ye göre Uşak ve ilçelerinde hava nasıl?
GİRİŞ

Uşaklılar 15 Mart 2023 Çarşamba gününde hava durumu tahminlerini merak ediyor. Uşak ve ilçelerinde bugün güneşli ve yer yer parçalı bulutlu bir hava beklenirken sıcaklıklar normale dönüyor…

Uşak 15 Mart Çarşamba 2023 hava durumu! Meteoroloji’ye göre Uşak ve ilçelerinde hava nasıl? - Uşak’ta yaşayanlar “Bugün hava nasıl olacak?” sorusunun yanıtını arıyor. 15 Mart 2023 Çarşamba tarihli hava durumu tahminleri yayınlandı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı rapora göre Uşak genelinde ve ilçelerde hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönüyor.

Uşak ilinde hava sıcaklığı gündüz saatlerinde 15 santigrat dereceye kadar çıkacak. Meteoroloji’den gelen tahminlere göre kent genelinde yağış beklenmiyor. 15 Mart Çarşamba günü Uşak’ta yağış olasılığı yüzde 2 görüldü. Ancak güneşli bir hava beklenmesine rağmen yer yer parçalı bulutlu bir gökyüzü görülebilir.

15 MART ÇARŞAMBA UŞAK HAVA DURUMU

Bir süredir bulutlu ve yağmurlu bir havaya teslim olan Uşak’ta güneş yeniden etkisini gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporuna göre 15 Mart Çarşamba günü Uşak güneşli ve 15 santigrat derece olacak. Uşak’ta en düşük sıcaklık ise gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşecek. Kentin ilçelerinde de hava sıcaklıkları mevsim normallerine dönmeye başladı.

Meteoroloji’nin hava durumu raporuna göre 15 Mart Çarşamba gününde Banaz ilçesinde sıcaklıklar 14/4 derecelerde olacak. Öğle saatlerinde etkisini artıracak güneş ile hava daha sıcak olurken akşama doğru serinleyecek. Banaz’da yağmur olasılığı yüzde 2 olduğu için yağmur beklenmiyor.

15 MART ÇARŞAMBA UŞAK İLÇELERİ HAVA DURUMU

Eşme ilçesinde hava kısmen güneşli olurken gündüz saatlerinde sıcaklık 15 dereceye kadar çıkıp gece 4 dereceye düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen bilgilere göre Eşme’de yağmur beklentisi yüzde 2 oldu. Karahallı ilçesinde sıcaklıklar artarken öğle saatlerinde 18 dereceye ulaşacak.

Kısmen güneşli bir hava beklenen Karahallı’da en düşük sıcaklık 7 derece olurken yağmur olasılığı yüzde 2 tahmin edildi. 15 Mart Çarşamba günü Sivaslı ilçesinde hava daha sıcak hale gelirken 14/4 santigrat dereceler bekleniyor. Yağmur olasılığı düşük ve hava güneşli olacak. Son olarak Ulubey ilçesinde hava kısmen güneşli olup sıcaklıklar öğle saatlerinde 18 dereceye kadar çıkacak.

KAYNAK: UŞAK HABER