Uşak 16 Mart Perşembe 2023 hava durumu! Meteoroloji’den Uşak ve ilçelerinde sağanak uyarısı

Uşak 16 Mart Perşembe 2023 hava durumu! Meteoroloji’den Uşak ve ilçelerinde sağanak uyarısı
KAYNAK:Uşak Haber

Uşak’ta hava durumunu merak edenler için Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 Mart 2023 Perşembe hava tahminlerini açıkladı. Buna göre Uşak ve ilçelerinde yağışlar etkili olacak…

Uşak 16 Mart Perşembe 2023 hava durumu! Meteoroloji’den Uşak ve ilçelerinde sağanak uyarısı - Uşaklılar 16 Mart 2023 Perşembe gününde hava durumu t merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel hava tahmin raporuna göre Uşak’ta yine yağış bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışlar 16 Mart Perşembe gününde Uşak ve ilçelerinde yeniden etkisini gösterecek.

Uşak’ta yaşayanlar “Hava bugün nasıl olacak?” sorusunun yanıtını ararken en güvenilir bilgiler Meteoroloji’den geldi. Hava sıcaklıklarının yeniden düşmeye başladığı Uşak’ta yağış olasılığı arttı. Yağmur bulutlarının hakim olduğu kapalı bir Perşembe gününe uyanan Uşaklılar için yağışlar gün boyunca devam edecek.

16 MART PERŞEMBE UŞAK HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 16 Mart 2023 Perşembe günü için hava tahmin raporunu paylaştı. Buna göre Uşak’ta hava gündüz saatlerinde 13 santigrat derece olurken gece saatlerinde 3 santigrat dereceye kadar düşecek. Kent genelinde yer yer sağanak beklenirken, yağış olasılığı yüzde 88 olarak hesaplandı.

16 Mart Perşembe gününde Uşak ilçelerinde hava daha serin olacak. Banaz ilçesinde hava sıcaklığı 11/3 derece beklenirken yağış olasılığı yüzde 55 oldu. Banaz’da zaman zaman çisenti şeklinde yağış bekleniyor. Hafif yağmurun etkisini göstermesi beklenen Eşme ilçesindeyse hava sıcaklığı 14 derece olacak. Gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşecek sıcaklıklarla birlikte ilçede yağış olasılığı yüzde 80 oldu.

16 MART PERŞEMBE UŞAK İLÇELERİNDE HAVA DURUMU

Uşak’ta 16 Mart Perşembe günü en çok yağış alacak ilçelerin başında Karahallı geliyor. Çoğunlukla erken saatlerde yer yer sağanak yağışlar beklenen Karahallı’da sıcaklık 16/5 derecelerde olacak. İlçede yağış olasılığı yüzde 90 olarak hesaplandı.

Sivaslı ilçesinde de erken saatlerde sağanak yağışların etkisini göstermesi beklenirken yüzde 90 oranında yağış olasılığı var. Sivaslı’da Perşembe günü sıcaklık 12/3 santigrat dereceler arasında olacak. Son olarak Ulubey ilçesinde de yüzde 90 oranında yağış olasılığıyla yer yer sağanaklar görülecek. 16 Mart Perşembe gününde Uşak Ulubey’de hava sıcaklığı 16/5 derece olacak.