Uşak 17 Mart Cuma 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde soğuk hava ve yağmur etkili

Uşak 17 Mart Cuma 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde soğuk hava ve yağmur etkili
KAYNAK:Uşak Haber

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 17 Mart 2023 Cuma günü hava durumu tahminlerini duyurdu. Rapora göre Uşak ve ilçelerinde havalar soğuyor. Kent genelinde yağmur geçişleri ve sağanak görülecek…

Uşak 17 Mart Cuma 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde soğuk hava ve yağmur etkili - 17 Mart 2023 Cuma gününde Uşaklılar hava durumu bilgilerini merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan hava tahmin raporunda Uşak için yağış uyarısı yapıldı. Son dönemde bulutlu ve kapalı bir havanın hakim olduğu Uşak ve ilçelerinde yağmur etkisini gösterecek.

Uşak’ta 17 Mart Cuma günü havanın kapalı ve yağışlı olması bekleniyor. Meteoroloji’den gelen hava durumu tahminlerine göre sıcaklıklarda düşüş yaşanacak. Havanın serinlemesiyle birlikte yağış olasılığında artış olacak. 17 Mart 2023 Cuma gününde Uşak ve ilçelerinde hava durumu tahminleri açıklandı.

UŞAK 17 MART 2023 HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün paylaştığı bilgilere göre Uşak’ta Cuma gününde hava sıcaklığının gündüz 11, gece 2 santigrat derece seviyelerinde olması bekleniyor. Yağış olasılığının yüzde 91 olduğu Uşak’ta yağmur geçişleri etkisini gösterecek. Kent genelinde bulutlu ve kapalı bir hava görülecek.

Banaz ilçesinde de hava sıcaklıkları düşerken gündüz 8 derece olacak. Yağmur geçişlerinin beklendiği Banaz’da yağış olasılığı yüzde 91 hesaplandı. Gece saatlerinde 2 dereceye kadar düşecek Banaz ilçesinde sağanak yağışlara karşı uyarı yapıldı. Eşme ilçesinde hava sıcaklığı 12/3 derecelerde olurken yağmur beklentisi yüzde 91 ölçüldü. İlçede gün boyunca yağmur etkisini gösterecek.

UŞAK İLÇELERİ 17 MART 2023 HAVA DURUMU

Uşak’ın Karahallı ilçesinde hava sıcaklığı mevsim normalinde 15/4 beklenirken yağmur geçişleri yaşanacak. Meteoroloji’den Karahallı ilçesi için sağanak yağış uyarısı geldi. İlçede yağmur beklentisi yüzde 91 oldu. Sivaslı ilçesinde havalar 10/2 santigrat derece olarak tahmin edilirken yağmur olasılığı yüzde 94 hesaplandı.

Sağanak yağışın etkili olacağı diğer ilçe Ulubey oldu. 17 Mart 2023 Cuma gününde Ulubey’de hava sıcaklığı 15 derece olurken gece saatlerinde 4 dereceye kadar düşecek. Sık sık yağmur geçişlerinin beklendiği ilçede gün boyunca bulutlu bir hava görülecek.