Uşak 18 Mart Cumartesi 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde yağmurlu ve soğuk hava bekleniyor

Uşak 18 Mart Cumartesi 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde yağmurlu ve soğuk hava bekleniyor
KAYNAK:Uşak Haber

Uşaklıklar 18 Mart 2023 Cumartesi gününde havanın nasıl olacağını merak ediyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen en son hava tahminlerine göre Uşak ve ilçelerinde hava durumu…

Uşak 18 Mart Cumartesi 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde yağmurlu ve soğuk hava bekleniyor - “Uşak’ta bugün hava nasıl olacak?” sorusunun yanıtını arayanlar Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden gelen haberlere odaklandı. 18 Mart 2023 Cumartesi gününde Uşak ve ilçelerinde hava tahminleri açıklandı. Uşak’ta ikamet edenleri yakından ilgilendiren hava durumuna göre kent genelinde muhtemel sağanak yağışlar bekleniyor.

Uşak hava durumuyla ilgili araştırmalar devam ederken Meteoroloji Genel Müdürlüğü 18 Mart 2023 hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre cumartesi gününde Uşak’ta hava sıcaklığı gündüz saatlerinde 10 santigrat derece olacak. Gece saatlerindeyse en düşük sıcaklığın 1 derece olması bekleniyor.

18 MART CUMARTESİ UŞAK HAVA DURUMU

Uşaklılar 18 Mart Cumartesi günü havanın nasıl olacağını merak ediyor. Meteoroloji’nin raporuna göre cumartesi günü Uşak’ta kapalı bir hava yaşanacak. Yağmur olasılığının yüzde 40 olduğu kentte zaman zaman parçalı bulutlu bir gökyüzü görülecek. Uşak ilçelerinden Banaz’da hava sıcaklığı daha düşerek 7/1 derecelerde olacak.

Banaz ilçesinde havanın kapalı olacağı ve muhtemel sağanak beklendiği açıklandı. İlçede yağmur olasılığı yüzde 43 olarak tahmin edildi. 18 Mart Cumartesi gününde Eşme ilçesinde yer yer güneşli hava daha sonra bulutlanacak. Yağmur olasılığı yüzde 11 olurken hava sıcaklığı da 11/1 santigrat derecelerde olacak.

18 MART CUMARTESİ UŞAK İLÇELERİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün raporuna göre 18 Mart’ta Karahallı ilçesi tamamen bulutlu ve kapalı bir havaya teslim olacak. Yağış olasılığının yüzde 25 olduğu Karahallı’da sağanak beklenmiyor. Hava sıcaklığı gündüz 14 derece olurken gece saatlerinde 2 dereceye kadar düşecek.

Sivaslı ilçesinde havalar gündüz 9 dereceye düşüp soğurken gece saatlerinde 0 derece olacak. Yüzde 19 yağış olasılığı beklenen Sivaslı’da alçak bulutlar gün boyunca havanın kapalı olmasına neden olacak. Son olarak Ulubey ilçesi sakinleri çok bulutlu ve yüzde 25 yağışlı bir cumartesi günü yaşayacak. Ulubey’de hava sıcaklığı gündüz 14 dereceyken gece en düşük 2 derece olacak.