Uşak 9 Mart Perşembe 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak?

Uşak 9 Mart Perşembe 2023 hava durumu! Uşak ve ilçelerinde bugün hava nasıl olacak?
GİRİŞ

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 9 Mart 2023 tarihli hava tahminlerini yayınladı. Uşak’ta 9 Mart Perşembe günü hava nasıl olacak? Uşak ve ilçelerinde havanın parçalı bulutlu olması bekleniyor…

Uşaklılar 9 Mart Perşembe günü hava durumunu merak ediyor. Kent genelinde ve ilçelerde hava sıcaklıklarının yeniden mevsim normallerine ulaşması bekleniyor. Geçtiğimiz günlerde etkili olan sağanak yağışlar yerini parçalı bulutlu bir havaya bırakacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün son raporuna göre Uşak hava durumu tahmini açıklandı. Uşak’ta bugün hava nasıl olacak?

9 MART PERŞEMBE UŞAK HAVA DURUMU

Meteoroloji’den gelen bilgilere göre 9 Mart Perşembe gününde Uşak’ta hava sıcaklığı 14 santigrat derece olacak. Yer yer güneşli görülen hava ardından öğleden sonra bulutlanacak. Yağış olasılığının yüzde 25 olduğu Uşak’ta gece saatlerinde hava 2 santigrat dereceye kadar düşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel hava durumu raporuna göre Uşak’ın ilçelerinde de hava sıcaklıkları belli oldu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 9 Mart 2023 tarihli hava durumu raporu açıklandı. Buna göre Uşak kent merkezinde 14 derece ve parçalı bulutlu, hafif güneşli bir gün yaşanacak. Perşembe gününde Uşak’ın ilçelerinden Banaz’da hava sıcaklığı 13 dereceye ulaşırken artan bulutlar etkisini gösterecek. Yağış olasılığının yüzde 5 oranında ölçüldüğü Banaz’da sıcaklık gece saatlerinde 2 derece olacak.

9 MART PERŞEMBE UŞAK İLÇELERİ HAVA DURUMU

Eşme ilçesinde hava sıcaklığı 16 santigrat dereceye kadar çıkarken gece saatlerinde 2 dereceye kadar düşecek. İlçede yüzde 4 oranında beklenen yağış olasılığına rağmen gökyüzünde artan bulutlar görülecek. Bu bulutlar yağmur getirmeyeceği gibi havanın kısmen kapalı olmasına yol açacak.

Karahallı ilçesinde sıcaklıklar mevsim normallerine çıkarken gündüz saatlerinde 18 santigrat dereceye ulaşacak. Gece saatlerinde 3 derece olan sıcaklıkla birlikte artan bulutlar etkisini gösterecek. Karahallı’da yağış olasılığı yüzde 5 görülüyor. Sivaslı ilçesinde hava sıcaklıkları 14/1 derece tahmin edilirken artan bulutlar ve yüzde 25 yağış olasılığı ölçüldü. Uşak’ın Ulubey ilçesinde sıcaklık 18/3 derecelere ulaşırken gün boyunca artan bulutlar etkisini gösterecek.

KAYNAK: UŞAK HABER