Uşak Atapark Nerede, Nasıl Gidilir?

Uşak Atapark Nerede, Nasıl Gidilir?
GİRİŞ

Uşak Atapark'ın yeri kent merkezine bağlıdır. Atapark Uşak'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde konumlanmıştır. Uşak Atapark hem yaz hem de kış aylarında yoğun bir ziyaretçi akınına uğramaktadır.

Uşak Belediyesi tarafından hizmete açılan bu alan hem yerli hem de yabancı turistlerin buluşma noktasıdır. Alan içerisinde kafelerden oyun alanlarına, çay bahçelerinden dinlenme alanlarına kadar farklı pek çok aktivite yer almaktadır. Atapark'a ulaşım oldukça rahattır. Bu alana şehir merkezinden kalkan araçlar ile ulaşım sağlanabilmektedir. Ayrıca merkezden yürüyerek de Atapark'a gitmek mümkündür.

Uşak Atapark Hakkında Bilgiler

Uşak Atapark hakkında genel veriler arasında kentin en yoğun bölgelerinden biri olması yer almaktadır. Yenileme çalışmaları henüz tamamlanan Uşak Atapark özellikle akşam saatlerinde de ulaşılabilsin diye yeni otobüs seferleri ile desteklenmiştir. Uşak merkeze hayat veren bu park Uşak Belediyesi tarafından revize edilerek halka açılmıştır. Oksijen bakımından zengin bir ortam sunan parkın farklı bölümlerinde kaldırımlar yer almaktadır. Kaldırımlar mümkün olduğunca geri planda tutularak yolların daha da genişlemesi sağlanmıştır. Park içerisinde çift şerit ile hizmet sunularak araçların daha rahat hareket etmesi sağlanmıştır. Altyapıda duyulan ihtiyaçlar da yenilenmiştir. Trafiğin rahatlaması amacı ile yapılan çalışmalar Uşak halkı tarafından oldukça beğenilmiştir.

Uşak'ta Ziyaret Edilmesi Gereken Yerler

Uşak'ta gezilmesi gereken alanlar dendiği zaman akla Cam Teras gelmektedir. Bu teras Ulubey sınırları içerisinde kalmaktadır. Dünyadaki en büyük ikinci kanyon olarak geçen Ulubey Kanyonu'na teras üzerinden bakılabilmektedir. Kanyonun devamında Banaz Çayı yer almaktadır. Banaz Çayı da kanyon kadar gizemli bir geçmişe sahiptir. Görenleri büyüleyecek bir güzelliğe sahip olan Taşyaran Vadisi il merkezine 45 kilometre uzakta yer almaktadır. Tüm bu alanlar ve Uşak Atapark özel araç ile bir gün içerisinde gezilebilmektedir.

KAYNAK: UŞAK HABER