Uşak Ilıcak Subaşı Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?

Uşak Ilıcak Subaşı Parkı Nerede, Nasıl Gidilir?
GİRİŞ

Uşak Ilıcak Subaşı Parkı'nın yeri Uşak sınırları içerisinde kalmaktadır. Uşak Ilıcak Subaşı Parkı yürüyüş, spor ve dinlenme gibi aktivitelere imkân vermektedir.

Yaklaşın 10 bin m2 alanı kaplayan parkta tenis kortundan spor tesisine, futbol sahasından yüzme havuzuna, oyun alanlarından yürüyüş parkurlarına kadar pek çok olanak mevcuttur. Ilıcak Subaşı Parkı Dikilitaş Mahallesi içerisinde yer almaktadır. Bu mahalle İzmir ve Uşak çıkışına konumlanmıştır. Parka ulaşım için insanlar kendi araçlarını ya da taksileri kullanabilmektedir. Her mevsim ziyaret edilen park özellikle ilkbahar aylarında ziyaretçi akınına uğramaktadır. Sonbahar gelmesi ile birlikte parktaki ağaçlar güzel manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.

Uşak Nerede, Nasıl Gidilir?

Uşak'ın yeri Türkiye'nin Ege Bölgesi'dir. Uşak Ilıcak Subaşı Parkı ile tanına Uşak ile İstanbul arası 6 saattir. Bu süre özel araç ile geçerlidir. Otobüs ile ulaşımlarda süre daha da uzamaktadır. Ankara ile Uşak arası karayolu ulaşımında ortalama 4 saattir. Uşak'a en yakın komşu şehir Altıntaş ilçesi ile Kütahya'dır. Uşak'a ulaşımda kara yolu kullanmak istemeyenler demiryoluna yönlenmektedir. Afyon, İzmir ve Uşak hattı olarak bilinen tren ile Uşak ili ziyaret edilebilmektedir.

Uşak'ta Gezilecek Yerler Nelerdir?

Uşak'ta gezilmesi gereken yerler arasında sayılabilecek pek çok doğal ve tarihi güzellik yer almaktadır. Bu güzelliklerden ilki Blaundus Antik Kenti'dir. Bu kent Uşak ilinin Frikya ve Lidya krallıklarına ait olduğu zamanda yaptırılmıştır. Kent bu iki kültürün objelerini detaycı bir şekilde yansıtması ile bilinmektedir. Şehirde yer alan Clandras Köprüsü geçmişten gelen ve tarihin gizemine ışık tutan bir yapıdır. Uşak'ta yer alan ünlü Ulubey Kanyonu tarihi açıdan önemli bir değere sahiptir. Bu nedenle kesinlikle ziyaret edilmesi gerekmektedir. Uşak Ilıcak Subaşı Parkı da şehrin güzellikleri arasındadır.

KAYNAK: UŞAK HABER