Jamsu Makyajı Nasıl Yapılır?

Jamsu Makyajı Nasıl Yapılır?
GİRİŞ

Jamsu makyajı yapmak için kişilerin izlemesi gereken bir dizi işlem vardır. Bu işlem sırasının izlenmesi ile birlikte Jamsu makyajı başarılı bir şekilde yapılmış olur.

Dalma ya da suya batırma olarak bilinen Jamsu, baz ürünleri uyguladıktan sonra pudra sürülmesidir. Pudra da sürüldükten sonra kişiler suratlarını soğuk suya daldırarak 30 saniye beklemelidir. Bu sayede yüz daha diri bir görünüme sahip olmak ile birlikte makyaja daha elverişli bir hale gelmiştir. Ardından da yumuşak bir mendil yardımı ile yüz kurulanır. Son olarak da göz ve kaş makyajı yapılır. En son da ruj uygulanır. Temizlenmiş ve arınmış cilde yapılan bu makyaj ile çok daha kalıcı ve güzel bir görüntü elde etmek mümkündür. Dünyaca ünlü model olan Bella Hadid tarafından kullanılan bu makyaj yöntemi son zamanlarda oldukça popüler bir hale gelmiştir. Bu makyaj ile birlikte genç ve daha diri görünmek mümkündür.

Jamsu Makyajı Özellikleri Nelerdir?

Jamsu makyajı özellikleri özellikle yağlı bir cilde sahip olan kişilerin daha rahat etmesi ciltlerinde daha mat bir görüntü oluşmasını sağlamasıdır. Bu sayede kişiler istedikleri cilt görüntüsüne sahip olabilir. Bu cilt görüntüsüne sahip olmak ile birlikte kişiler son derece dikkatli bir şekilde makyaj yapmalıdırlar. Mat ve gerilmiş yüze yapılan makyajlar, normal yüze yapılan makyajlardan çok daha güzel ve kalıcı olmaktadır. Bu sebeple de çok fazla tercih edilmektedir.

Ayrıca dünyaca ünlü model Bella Hadid’in de cilt güzelliği sırrı olan bu makyaj yöntemi aslında Kore’den dünyaya yayılmıştır. Cilt bakımının ve makyaj malzemelerinin oldukça ilgi gördüğü bir ülke olan Kore’de kozmetik sektörü de son derece gelişmiştir. Bu nedenle de bu makyaj oldukça güvenilir ve başarılı sonuçlar elde edilen bir makyaj yöntemidir.

Jamsu Makyajı Malzemeleri Nelerdir?

Jamsu makyajı malzemeleri oldukça basittir. Bu makyaj için gerekli olan malzemeler sadece su ve pudradır. Bu malzemeler ile birlikte kolaylık ile Jamsu makyajı yapılabilir ve istenilen pürüzsüz genç görünümlü cilde sahip olunabilir. Bu makyaj türü aynı zamanda kalıcıdır.

KAYNAK: